תפריט
לשיחת ייעוץ חייגו עכשיו!

03-6442224

גירושין

כאשר בני זוג מתחתנים, לרוב, הם לא חושבים על היום שאחרי. פירוק הזוגיות והנישואים הם שלב שנקרא גירושין. העניין מורכב מפני שפירוק תא משפחתי גולם בחובו היבטים רגשיים, משפחתיים וכלכליים. בישראל הליך גירושין נערך ברבנות. חשוב להכיר, ניתן לאשר את ההסכם שעורכים בני הזוג גם בבית דין לענייני משפחה וגם בבית דין רבני.

ניתן להתגרש באופן פשוט ומהיר, אך לעיתים ההליך יכול להיות ארוך ומורכב. ההחלטה להתגרש מבן או בת הזוג כרוכה בביצוע של פירוק התא המשפחתי והן כוללות התמודדות עם סוגיות מורכבות הקשורות, בין היתר, לילדים, משמורת ילדים, חלוקת זמני שהות, מזונות, חלוקת רכוש ועוד.

ככל שצדדים מצליחים להגיע להבנות והסכמות ביניהם, חשוב להעלות על הכתב את כלל ההסכמות ולחתום על הסדר אשר מסדיר את כלל הסוגיות שביניהם. כאשר אין הסכמות, ייאלצו בני הזוג שנמצאים בהליך לנהל הליכים משפטיים.

 

עורך דין גירושין

עורך דין גירושין הינו איש מקצוע בעל השכלה משפטית שמתמחה בסכסוכי משפחה. תפקידו לייצג בהליכים הקשורים בבית משפט לענייני משפחה ובבית הדין הרבני. ניתן להיוועץ עם עורך דין לדיני משפחה עוד בשלבי גיבוש ההחלטה להתגרש וניתן להתייעץ כאשר כבר גובשה ההחלטה. לעיתים, צדדים מעוניינים בהיוועצות עם עורך דין על מנת להבין את מכלול המפה הכלכלית ולקבל מידע משפטי לגבי הנושאים השונים.

מומלץ להיוועץ מוקדם ככל שניתן. ידע זה כוח. יש לא מעט פעולות שניתן לבצע עוד בשלבי גיבוש ההחלטה להתגרש הכוללות איסוף ראיות, נתונים כלכליים, בדיקות שונות והכנה לקראת ההליך. בכדי לקבל מידע מקיף בנושא, לרבות הכנה מתאימה, מומלץ להיפגש עם עורך דין לגירושין.

מומלץ במסגרת פגישת הייעוץ עם עורך הדין למסור לו את כל הנתונים הרלוונטיים בכדי שתוכלו לקבל את הייעוץ המקיף והמדויק ביותר. חשוב להבין שיש משמעות רבה לעניין 'מועד הקרע' בין בני זוג, יש משמעות לצד הראשון שפועל לפתיחת תיק, פתיחת הליך ליישוב סכסוך, מועדי הגשת תביעות וכו'. הליך גירושין כולל רבדים שונים, וביניהם, רבדים הקשורים לילדים ולרכוש.

גירושין וילדים

גירושים הם עניין שמעבר לפירוק הזוגיות והנושאים הכלכליים שכוללים גם נושאים רגשיים טעונים. להתגרש עם ילדים כוללים גם מורכבות רגשית וגם כלכלית. בלא מעט מקרים יש וויכוחים בין הצדדים לגבי מי יישאר עם הילדים ובאילו זמנים. כאשר יש ילדים מתעוררות דילמות לא פשוטות כאשר אם בדרך כלל בבית אחד שני ההורים היו באופן קבוע עם הילדים, בדיבור על גירושין מתבצעת חלוקת זמני שהות של כל ילד עם כל הורה.

גירושין וילדים כוללים היבטים כלכליים בעניין גובה דמי המזונות, מי ישלם למי דמי מזונות, מה הם גובה המזונות ומה יכלול התשלום. כאשר מדובר על ילדים מתחת לגיל 6 שנים, חבות המזונות היא על האב.

יחד עם זאת כאשר מדובר על גירושין וילדים מעל גיל 6 שנים, סוגיית המזונות על פי פסיקתו של בית המשפט העליון (בע"מ 919/15) כרוכה בנושא חלוקת זמני השהות, במצבו הכלכלי של כל הורה, בפערי ההשתכרות בין ההורים ובעוד פרמטרים הקשורים לחישובי גובה דמי המזונות.

נושא נוסף שמקבל חשיבות רבה בסוגיית פירוק התא המשפחתי הוא עניין אחזקת קטינים, אחריות הורית, סוגיות של מקום מגורים, סוגי חינוך, המסגרת החינוכית של הילדים ומחלוקות נוספות ספציפיות שמיוחדות לכל מקרה ומקרה. במקרים שונים, אף עולה סוגיית ניכור הורי.

 

גירושין ללא ילדים

כאשר מדובר בגירושין ללא ילדים וללא רכוש משותף ההליך פשוט ומהיר. עובדתית ומשפטית. כאשר בני הזוג צברו רכוש רב, לעיתים, מדובר בהליכים לא פחות מורכבים ממקרים אחרים שמעורבים ילדים. חלק נכבד מהסכסוכים הינו על ענייני רכוש.

כאשר יש לבני זוג יש הסכם ממון שקדם לנישואין, המלאכה פשוטה יותר מכיוון שעצם קיומו של הסכם ממון מסדיר את אופן חלוקת הרכוש. גירושין ללא ילדים כורכים למעשה את הנושאים של חלוקת רכוש וביצוע הגירושים והגט עצמו.

חשוב לזכור – כי יש בני זוג שהחלק הרגשי מעורב בעוצמות גבוהות גם כשאין ילדים משותפים. ההליך יכול להסתבך במקרה שבו אחד מבני הזוג מסרב להתגרש או במקרה שבו חלה אי הסכמה לגבי חלוקת רכוש משותף. במקרים של מחלוקות רכושיות תכריע הערכאה השיפוטית, בית משפט לענייני משפחה או בית דין רבני.

כאשר יש ילדים משותפים, אזי יש צורך להסדיר נושאים רבים יותר, החלטות לגבי כל הסוגיות ההוריות, החלטות שמעורבות בנושאים עם מטען רגשי, מחלוקות על אחזקת קטינים, ובהיעדר הסכמות, תכריע הערכאה השיפוטית.

 

פתיחת תיק גירושין

פתיחת תיק גירושין כשאין הסכמה הוא בעצם הצעד המשפטי הראשון שצד מבצע – הגשת בקשה ליישוב סכסוך. הליך פשוט. וזה הצעד הראשון כשיש רצון של הצדדים או של מי מהם להתגרש. למרות שהליך פתיחת תיק ליישוב סכסוך יחסית פשוט, לא מומלץ לפעול בדרך זו ללא קבלת ייעוץ משפטי מקיף על השלכות ההליך, וזאת מהטעם שבעצם פתיחתו של תיק ליישוב סכסוך, יש נושאים משפטיים שצריכים להבין ולהכיר בהתאם למקרה הספציפי.

מומלץ להיוועץ עם עורך דין דיני משפחה בכדי להבין את את ההשלכות של פתיחת תיק גירושין, לרבות על בחירת ערכאה שיפוטית מתאימה ועל האופן שבו צריכים לבצע את הדברים. טרם פתיחתו של תיק משפטי, מומלץ להתכונן מבעוד מועד, לדוגמא, לאסוף מסמכים, ראיות ולבנות אסטרטגיה כוללת. ככל שיש סיכוי להמשך הנישואין ויש רצון טוב של הצדדים מומלץ לנסות. אך ככל ואין רצון כזה, חשוב לקבל החלטות מיטיבות ולשקול פתיחת תיק גירושין.

תפקידו של עורך דין לענייני משפחה להסביר את כל ההיבטים של הצעד המשפטי ולהמליץ על פעולות שיביאו לתוצאה המיטבית. עורך דין מתמחה בגירושים ייעץ וילווה את התהליך של הסכסוך המשפחתי מתחילתו ועד סופו. כאשר פותחים תיק שמטרתו להתגרש, מומלץ להגיע מוכנים מבחינה רגשית, כלכלית ומשפטית.

בכדי להתגרש באופן המהיר ביותר, עדיף להשיג הסכמות, כאשר אחת הדרכים לכך היא באמצעות גישור גירושין. כאשר אין הסכמות בין בני הזוג, לא תהיה הרבה ברירה אלא להביא את הנושא להכרעה בפני ערכאה משפטית.

 

גירושין ברבנות

בני זוג יהודים מתגרשים בבית דין רבני, ורבים נוהגים לכנות זאת גירושין ברבנות. הכוונה היא לביצוע נושא הגירושים וסידור הגט ויש המתכוונים לכלל הנושאים הקשורים בכך. ככל שבני הזוג יהודים – חשוב לדעת שלבית דין רבני יש סמכות ייחודית וספציפית לדון בענייני גירושים בישראל.

הנושאים הרחבים יותר, עוסקים בסמכות שיפוט מקבילה שיש לבית משפט לענייני משפחה ולבית דין רבני – ובהקשר זה מומלץ לקרוא על מרוץ סמכויות. חשוב לדעת, שגם כאשר זוג יהודים נישאים בנישואין אזרחיים, כל עוד מדובר בבני זוג יהודים, יהיה עליהם להתגרש ברבנות. ההבדל בין אלו שנישאו בנישואין דתיים לבין אלו שנישאו בנישואין אזרחיים תלוי בכל הנוגע לעילות אשר מהוות את הבסיס להתגרש.

 

גירושין בהסכמה

גירושין בהסכמה זו הדרך המומלצת ביותר להתגרש ולהישאר חברים. מומלץ להגיע להסכמות ולנסח הסכם מסודר שיעגן את כלל ההסכמות בדרך משפטית מהירה. חשוב לבחור עורך דין לגירושין אשר יפעל לניסוח עריכת הסכם מקיף תוך שמירה על האינטרסים שלכם. כאשר יש הסכמות רחבות, אזי במסגרת הסכם גירושין מפרטים פרק שלם שעוסק בבית דין רבני.

הפרק יכלול סעיפים שעוסקים בנושא הגט, בסוגיית הכתובה של האישה ותוספת הכתובה, פירוט של רצון הצדדים לסיום מערכת היחסים בהסכמה, הסכמתו של הבעל ליתן גט והסכמתה של האישה לקבל את הגט. כאשר בני הזוג מביעים הסכמה ללסיום מערכת היחסים והגירושים בהסכמה  – לרוב ההליך גם פשוט יותר רגשית ובוודאי כאשר ההליך מוסכם הינו פשוט יותר משפטית.

גם כאשר יש הסכמות כוללות, חשוב להתייחס להיבטים הרגשיים של ילדים משותפים ומומלץ לשים לב למשברים שיכולים לעבור עליהם. לכן, כחלק מהפרמטרים של הליך גירושין בהסכמה ניתן לשקול ליתן מענה של פסיכולוג לילדים או טיפול רגשי אחר לילדים.

 

גירושין זכויות האישה

זכויות האישה ספציפיות לכל מקרה ומקרה. יש מקרים שבהם אישה לא עובדת ואין לה פרנסה ואף לא פיתחה קריירה ויש מקרים שזה הפוך. בכדי להבין מהן זכויות האישה במסגרת סכסוך משפחתי יש לקבל ייעוץ ספציפי בכל מקרה ומקרה.

הייחודית במקרה של גירושין זכויות האישה יכולה לבוא לידי ביטוי במובנים רבים, לדוגמא, במקרים מתאימים ניתן לקבל "מזונות אישה", יש מקרים שבהם ניתן לעתור למדור ספציפי (הישארות בבית המגורים), ויש מקרים שבהם צריך להגן על זכויות האישה על דרך של הוצאת צווים, למשל, צו הגנה, צו למניעת הטרדה מאיימת, מזונות זמניים, עיקולים, צווי עיכוב יציאה מהארץ ועוד.

יש מקרים אחרים בהם דווקא ניתן להגן על הזכויות בעתירה על איזון משאבים שלא על דרך של מחצה על מחצה, או באופן שבו תהא עתירה על נכסי קריירה ו/או הפרשי השתכרות. עניין אחר שיש ליתן התייחסות ספציפית לגביו הוא נושא כתובתה של האישה ותוספת הכתובה.

זאת ועוד, לעניין קטינים – כאשר דנים בסוגיית מזונות קטינים יש חשיבות רבה לשאלת גילאי הילדים ולאופן חלוקת זמני השהות, כמו גם לפערי השכר בין הצדדים. כל מקרה ונסיבותיו ובכדי להגן במקרה של גירושין זכויות האישה – יש ליתן מענה מקיף ויסודי.

 

גירושין זכויות הגבר

זכויות הגבר ספציפיים וייחודיים לכל מקרה ומקרה. יש מקרים בהם דווקא הגבר הוא זה שיכול לקבל דמי מזונות מהאישה, לדוגמא, כאשר הילדים מעל גיל 6, חלוקת זמני השהות שווה והאישה משתכרת מעל הגבר. לא תמיד הגבר הוא בעל הקריירה. לעיתים האישה היא זו שמפתחת קריירה ועולה בדרגות השכר. לעיתים האישה היא זו שאוחזת במניות של חברה וכיוצא בזה והגבר הוא דווקא זה שמגדל את הילדים. כל מקרה לנסיבותיו.

במקרים שונים, לדוגמא, כאשר אישה בגדה בבעלה, יש מקום להגיש תביעה מתאימה לבית הדין הרבני, תוך בניית אסטרטגיה כוללת. זכויות הגבר בגירושין יכולות לבוא ביטוי בהרבה מובנים והרבה צורות. הדבר יכול לבוא לידי ביטוי לצורך הדוגמא, בדחיית זכאותה של אישה לכתובה ותוספתה. המשמעות היא שכאשר מדברים על גירושין זכויות הגבר יש לבחון כמכלול את כל הנסיבות ואת העובדות לכל מקרה ומקרה.

 

גירושין או גירושים

בשפה העברית ניתן לומר גם וגם. כחלק מביטוי לפירוק נישואי הצדדים ולכן אפשר לומר גירושים וגם גירושין. מומלץ להתעסק במהות העניין ובכל הסוגיות הכרוכות בכך. מהות התהליך שיכול להיות, פעמים רבות, קשה ומורכב רגשית וכלכלית.

 

המצב בישראל

גירושים בישראל מתבצעים בבית דין רבני. האחוז של זוגות שמתגרשים בישראל הוא גבוה יחסית. בשנים האחרונות התופעה הפכה להיות שכיחה יותר ויותר. אחוזי הגירושים עולים לא רק בנסגרת סטטיסטיקת גירושין בישראל אלא גם במרבית המקומות בעולם.

יש לכך סיבות רבות, ביניהן, ההתפתחות הטכנולוגית, הרשתות החברתיות ועוד. לצורך הדוגמא, בשנת 2018 מספר הזוגות הגבוה ביותר שהתגרשו היה בתל אביב ואילו בשנת 2019 מרבית המתגרשים היו בירושלים.

על פי הנתונים של מערכת בתי הדין הרבניים, לצורך הדוגמא בשנת 2019 – 57% מתיקים של זוגות שהתגרשו החלו בהסכמה ורק 42% לעומת זאת החלו בסכסוך של תביעות. גירושין בישראל אם כך הם דבר שכיח. ריבוי האפליקציות, הרשתות החברתיות וההתקדמות הטכנולוגית, מהווים חלק מהסיבות לעליית אחוזי הגירושין.

 

טופס גירושין

טופס גירושין הוא הצעד הראשון בהליך המשפטי. טופס של גירושין הוא ביטוי שמשתמשים בו ויכולים להיות לו כמה פירושים. לעיתים יש המכנים זאת כאשר צד פותח בקשה ליישוב סכסוך ולעיתים יש המכנים זאת כתביעה להתגרש המוגשת לבית דין רבני. טופס בקשה ליישוב סכסוך הוא טופס טכני שממלאים בו אך ורק פרטים של שם ופרטי זיהוי לרבות של בן הזוג.

לעומת זאת, כאשר אנו מדברים על אותו הטופס כביטוי של "תביעת גירושין" העניין מורכב יותר. בתביעה יש לציין את הסיבות של המעוניין להתגרש, בצירוף הוכחות מתאימות. חשוב לדעת שיש אפשרות לכרוך נושאים נוספים לתביעת גירושים.

עילות גירושין הם הסיבות המוכרות בדין שיש להוכיח בכדי להתגרש, לדוגמא: אלימות, בגידה, מום, עקרות, אישה מורדת, מעשה כיעור, עילות על רקע נפשי ועוד. חשוב להיוועץ עם עורך דין בכדי שהדברים ייעשו באופן משפטי והלכתי.

 

טופס בקשה משותפת לגירושין, בקשה לגירושין בהסכמה

טופס בקשה משותפת לגירושין הוא הליך פשוט ומהיר. משמעותו היא שהצדדים הגיעו להסכמות להתגרש זה מזו והם מבקשים מבית דין רבני, באמצעות טופס בקשה משותפת לגירושין להתגרש בצורה יפה ובהסכמה. זו הדרך המהירה והיעילה ביותר להתגרש. מומלץ, גם במקרה של הסכמות, לקבל ייעוץ של עורך דין לענייני משפחה. כאשר בני זוג מעוניינים להתגרש הם נדרשים גם להכין בקשה משותפת להתגרש וגם לערוך הסכם גירושים.

כל הנושאים הכרוכים בין בני הזוג, לרבות גירושים, חלוקת רכוש, סוגיות ילדים, מזונות, וכל עניין נלווה ייערכו במסגרת הסכם כולל שמסדיר את כל הנושאים שבין בני הזוג. כאשר צדדים פונים בהסכמה להתגרש, הם יצרפו לטופס בקשה משותפת לגירושין גם הסכם גירושין.

הסכם גירושין הינו הסכם משפטי לכל דבר ועניין שגולם בחובו את כל הנושאים הרלוונטיים לבני הזוג ולילדיהם. חשוב לנסחו באופן משפטי ומדויק, אשר יתאים להוראות הדין וישקף באופן ראוי את הסכמות הצדדים.

 

זכויות אישה גרושה ללא ילדים

זכויות אישה גרושה ללא ילדים כרוכות בנסיבות העניין והזכויות שנצברו לאורך הנישואין. ככל שנצברו זכויות רכושיות לאורך הנישואין, קיימת לאישה (וגם לגבר) הזכות להגיש עתירה מתאימה לחלוקת הזכויות. זאת ועוד, יש מקרים בהם זכויות אישה גרושה ללא ילדים יכללו גם את העתירה לכתובתה ותוספתה.

במקרים מתאימים, בית דין רבני יכול לפסוק לזכותה את הסכום הכספי הנקוב בכתובתה ותוספתה. זכויות אישה גרושה ללא ילדים שונות מזכויות של אישה גרושה עם ילדים וזאת לאור העובדה שדיני ילדים כוללים סוגיות של משמורת, אחריות הורית, מזונות ילדים ועוד.

זכויות אישה גרושה ללא ילדים או עם ילדים קשורות במקרים מתאימים לחלוקת רכוש בגירושין, נכסי קריירה, פערי שכר, זכויות סוציאליות, נכסי נדלן וכל זכות רכושית נוספת. בכדי לקבל מידע מלא על זכויות אישה גרושה ללא ילדים יש חשיבות להיוועץ עם עו"ד לדיני משפחה שזו מומחיותו.

 

עורך דין גירושין מומלץ – עורך דין גירושין המלצות

עורך דין גירושין מומלץ הוא האיש המתאים בהליך גירושין, יהא הליך גירושין מורכב ככל שיהא. איך יודעים אם עורך דין גירושין מומלץ? יש מספר דברים שחשוב שלא להתפשר לגביהם: ניסיון, המלצות, רגישות, נחישות ומומחיות בהליכי גירושין. המלצות על עורך דין גירושין אפשר לקבל הן מאנשים שעברו תהליכים דומים והן מהתרשמות אישית.

אחת הבחירות החשובות בתהליך היא לבחור עורך דין גירושין מומלץ. עדיף לבחור פעם אחת כמו שצריך ולא להחליף מספר עורכי דין בתהליך. כאשר שוכרים עורך דין גירושין עם המלצות חשוב גם לבקש לבחון אפשרות של פתרון הסכסוך, בדרך של הסכמה ולבחון ככל שזה לא יצלח, את האלטרנטיבה של ניהול תיק גירושין.

 

עורך דין לענייני רווחה

האגף לשירותים חברתיים בעירייה הוא בעצם יחידה שתפקידה לקדם את רווחת התושבים. מחלקת הרווחה תפקידה לטפל במקרים שונים ורבים בתחום הטיפול, תמיכה, אבחון, הגנה על התושבים ויש במחלקות השונות עובדים סוציאליים בעלי התמחויות לטפל במקרים השונים.

כאשר מוגשת לבית משפט תביעת משמורת ילדים או תביעה לאחזקת קטין או אחריות הורית או זמני שהות או נושאים רבים נוספים, בית המשפט או בית דין רבני, לפי העניין, מבקש תסקיר של עובדת סוציאלית לסדרי דין מהרווחה.

עורך דין לענייני רווחה שהוא בפועל גם פעמים רבות עורך דין לגירושין הינו בעל מומחיות לטפל בכל הסוגיות הקשורות לדיני ילדים. עורך דין לענייני רווחה בקיא בנושאים הכרוכים ויידע לייצג באופן שייתן מענה אפקטיבי. כאשר שוכרים עורך דין לרווחה חשוב מאוד לדייק מולו את הצורך שעומד על הפרק, לרבות הקשיים, הסיכונים, אם קיימים מקרי אלימות, מקרי הזנחה ועוד.

יש לרווחה כלים רבים ומגוונים לסייע לזוגות בהליכי גירושין ובפרט בכל הנושא לילדים. יש מקרים בהם מבקשים תסקיר עו"ס גם כשאין הדבר כרוך בתביעת משמורת, לדוגמא: כאשר מוגשת בקשה למינוי אפוטרופוס לגוף ורכוש, לדוגמא כאשר יש ילדים/מבוגרים במצבי סיכון ועוד. חשוב לשכור עורך דין לענייני רווחה (או ליתר דיוק לענייני גירושין) אשר ילווה את תהליך מתחילתו ועד סופו.

 

עו"ד גירושין

עו"ד גירושין מייצג בהליכים משפטיים בין בני זוג. מומלץ להיוועץ עם עו"ד גירושין עוד בשלב של גיבוש ההחלטה לגירושין. עו"ד גירושין יעניק בפגישת ייעוץ מידע מקיף על נסיבות המקרה ועל המצב המשפטי של בעל הדין. המדובר בבחירה חשובה לצורך הצלחת התהליך. גירושין הוא הליך מורכב מטבעו. בחירת עו"ד גירושין טובה, יכולה להקל על אופן ההתנהלות בהליך וכמובן להביא להצלחת ההליך.

גירושין היא החלטה קשה ולא צריך למהר לקבלה. יחד עם זאת, ככל שההחלטה התקבלה, השלב הבא, הוא בחירת עו"ד גירושין שייצג בהליך. חשוב לשתף בכלל הפרטים בכדי שהייעוץ יהיה מקיף ויסודי. חשוב לבחון אפשרות להגעה לחתימה על הסכם גירושין וככל שהדבר לא צולח, להיות ערוכים לניהול הליך גירושין. ידע הוא כוח ולכן חשוב לקיים מפגש התייעצות ראשוני עם עו"ד גירושין בכדי להבין את מפת האפשרויות השונות.

 

פגישת ייעוץ עם עורך דין לגירושין

ידע זה כח. כך כמעט בכל דבר בחיים דבר וכך גם בענייני גירושים. התייעצות עם עו"ד לדיני משפחה תסייע בקבלת ייעוץ משפטי מתאים למקרה הספציפי. כחלק מההחלטה להתגרש חשוב להבין את האפשרויות להמשך. פגישת ייעוץ עם עורך דין לגירושין ניתן ואולי אף רצוי לבצע גם אם אתם עוד בשלב גיבוש ההחלטה או בשלב ההתלבטות.

כאשר מקיימים התייעצות , מקבלים מידע משפטי ספציפי על נסיבות המקרה, על הסוגיות הקשורים לילדים, לאופן חלוקת יחסי הממון, איזון משאבים, מועדי איזון ומה שביניהם, החרגת ענייני מתנה וירושה על פי חוק יחסי ממון, סוגיות הכרוכות בעילות להתגרש, לועד הקרע ואיך ההליך מתבצע.

מתחילתו ועד סופו. ההחלטה להתגרש לא פשוטה. היא מורכבת מעצמה ובפרט כשיש ילדים משותפים. אנשים מתגרשים בגלל סיבות שחלקן דומות וחלקן שונות. תפקידו של עורך דין לגירושין הוא לייצג את האינטרסים של הלקוח ולוודא שיקבל את זכויותיו.

 

גירושין

גירושין

עוד באותו נושא:

עורך דין מגשר גירושין

הליך גירושין הוא אחד האירועים המשמעותיים והמאתגרים ביותר בחייו של אדם. מלבד ההיבטים הרגשיים הכרוכים בפירוק התא המשפחתי, ישנם גם היבטים משפטיים וכלכליים מורכבים שיש

קרא עוד...
עלויות התרת נישואין 

רבים מהזוגות המתגרשים ומצויים בפני הליך של התרת נישואין מוצאים את עצמם בפני הליך מורכב עם שאלות רבות וביניהן: כמה עולה התרת נישואין?  מה העלויות

קרא עוד...
התרת נישואין טפסים

במשך שנים רבות זוגות ממוצא דתי מעורב, חסרי דת וזוגות חד מיניים בישראל, נתקלו בבעיה של ממש בבואם להתגרש. זאת משום שבישראל הסדרת המעמד האישי

קרא עוד...
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 47 ביקורות
×
js_loader
a5
ערן עזרא – משרד עורכי דין ונוטריון
מחובר/ת
למעבר מהיר לשיחת ווטאסאפ עם עורך דין >>