מגשר גירושין

מגשר גירושין

מרכז גישור

במשרדו של עו"ד ערן עזרא מרכז גישור המהווה "דרך המלך" לבני זוג שמצויים בסכסוך משפטי או פרה משפטי, עם הדגש על פיתרון בדרך של הסכמות.

גם בתי המשפט לענייני משפחה נעזרים לעיתים במרכז הגישור כשהם מפנים צדדים מתדיינים לגישור, שמהווה אלטרנטיבה יעילה למלחמות בערכאות המשפטיות.

מרכז הגישור, מיועד לסייע לצדדים שמעוניינים לפרק את תא משפחתי, ולהתמודדות יעילה עם כל הקונפליקטים הבלתי נמנעים כחלק מההחלטה להתגרש. מרכז גישור מהווה אלטרנטיבה ראויה לפנייה לבית משפט לענייני משפחה או לבית דין רבני.

למגשר יש תפקיד חשוב בהליך הגישור. חשיבות המרכז היא בהסדרת נושאי הגירושין, כולל חלוקת הרכוש המשותף, איזון זכויות סוציאליות, קביעת גובה המזונות, משמורת ילדים, חינוכם והסדרי ראייה. המגשר הוא הצד שמלווה את בני הזוג לכל אורך הדרך עד למתן הגט, כולל חתימה על הסכם גירושין שיהיה מפורט ואישור ההסכם בערכאה המתאימה.

הליך גישור הוא בד"כ הליך קצר, שחוסך זמן ומשאבים, לעומת האלטרנטיבה של בימ"ש או בי"ד רבני שהעלויות בהם גבוהות, והדיונים יכולים לארוך זמן רב, ואולי רב מאוד.

מגשר לא מקבל החלטות בהליך הגישור, הוא צד נייטראלי שלא יכול לכפות את ההסכם על הצדדים. הליך הגישור הינו דיסקרטי, המגשר שומר על פרטיותם של הצדדים, מבוסס על רצון, מאפשר להגיע להסכם יציב, דואג לאינטרסים של שני הצדדים, משתף את הצדדים בהליך, ומהווה כלי חשוב לפיו ניתן יהיה להגיע לפתרון יצרתי בלי לחץ של תביעות המונחות בפתחו של בימ"ש. הליך הגישור מאפשר ערוץ של העברת אינפורמציה בין בני הזוג בנוכחות מגשר, והידברות מועילה בדרכי נועם. ההליך בנוי על הסכמה ואינו מבוסס על כפייה. מטרתו של הגישור להגיע למצב לפיו שני הצדדים יהיו מרוצים מהתוצאות, להבדיל מההליכים בבימ"ש המתנהלים על דרך של הגשת תביעות.

הליך גישור בהנחייתו של מגשר מבוצע תוך שמירת פרטיות, שליטה מלאה בתוצאות, מציאת פתרונות יצירתיים שמותאמים למקרה גופו, תוך הסתכלות וראייה רחבה ע"מ למנוע הישנות.

לייעוץ משפטי מיידי בענייני גישור ניתן לפנות לנייד שמספרו – 052-5070050 או למלא את דף יצירת הקשר ונציג מטעמנו ייצור עימכם קשר בהקדם.