תפריט
לשיחת ייעוץ חייגו עכשיו!

03-6442224

דוגמא להסכם גירושין בפורמט PDF להורדה

כיום, מספר הולך וגדל של זוגות במדינת ישראל בוחרים לפנות להליכי גירושין בהסכמה כדי לסיים את המסע הזוגי שלהם בשלום מבלי להגיע להתדיינות משפטית ממושכת, יקרה ומורכבת בערכאות. על רקע זה, מחפשים זוגות רבים דוגמא להסכם גירושין אונליין, על מנת להבין איך מסמך כזה אמור להיראות ואילו סעיפים עליו לכלול.

נשאלת השאלה האם כדאי ומומלץ להוריד הסכם כזה מהאינטרנט ומה הערך מוסף בפנייה לייעוץ משפטי של עורך דין לענייני משפחה בתהליך לעריכת הסכמי גירושין. על כל אלו נרחיב במסגרת המדריך הבא.

 

האם כדאי ומומלץ להוריד דוגמא להסכם גירושין מהאינטרנט?

בשנים האחרונות ישנה מגמה גוברת בקרב זוגות בישראל, לחפש הסכמי גירושין אונליין, כאמצעי להתרת נישואיהם בדרכי נועם, תוך הימנעות ממאבקים משפטיים ממושכים, סבוכים, מייגעים ויקרים מדי. נשאלת השאלה האם ניתן ומומלץ להוריד הסכמים כאלה ממקורות מקוונים.

להורדת דוגמא להסכם גירושין עם פירוט מקיף של הסעיפים שיש לכלול והסוגיות המטופלות בהסכם

יתרה מכך, מה כולל בדרך כלל הסכם גירושין, ומדוע חיוני להיעזר בשירותיו של עורך דין בטיפול בנושא זה? את התשובה לשאלות החשובות הללו נסקור כאמור בפרוטרוט בשורות הבאות. ככלל, השגת הסכם גירושין מהאינטרנט יכולה להתבצע בעזרת חיפוש מקוון פשוט. יש לא מעט דוגמאות להסכמי גירושין רבים אונליין. לכן, י שמקרים שבהם זוגות מנסה "לבנות" את הסכם הגירושין שלהם על הסכם מובנה ומוכן שנערך לא עבורם.

הרצון לחסוך בעלויות המשפטיות מובן מטבע הדברים, אך חשוב להכיר בכך שחסכון ראשוני זה עלול לגרום להוצאות משמעותיות בהמשך, במיוחד כאשר מתגלעות מחלוקות בין הצדדים בנוגע לתוכן ההסכם. מצב זה מתרחש לעתים קרובות כאשר מתברר כי הסכם הגירושין אינו מטפל בכל הנושאים הרלוונטיים לפירוק התא המשפחתי במתכונתו הקיימת, ומותיר את אחד הצדדים או את שני הצדדים בתחושת קיפוח.

חשוב להבין כי הסכם גירושין טומן בחובו השלכות עצומות על עתידם של בני הזוג, הן מבחינה כלכלית והן מבחינה אישית. לכן, אף על פי שהשימוש בדוגמא להסכם גירושין גנרי שנמצא באינטרנט, עשוי להיראות משביע רצון במבט ראשון, לעיתים קרובות אין בו פתרונות מקיפים ומדויקים עבור הצדדים המעורבים בהליך הגירושין.

לכל משפחה יש את המיוחדות שלה, בין אם לגבי טיב הנכסים, בין אם לגבי צרכים מיוחדים של ילדים ובין אם יש הסדרים ספציפיים ייחודיים לאותה המשפחה (כגון עסק משפחתי, דירה שרשומה על שם אחד הצדדים, זכויות ופערי שכר משמעותיים, צד אחד שהוא המפרנס והאחר בן זוג "ביתי" ועוד ועוד).

 

מהן ההשלכות הפוטנציאליות של שימוש בדוגמא להסכם גירושין מהאינטרנט?

שימוש במסמכים משפטיים אשר הורדו מהאינטרנט, ובכלל זה גם בהסכם גירושין לדוגמא, אינו פתרון קסם שמאפשר חיסכון בהוצאות משפטיות ללא השלכות. הבחירה להשתמש בהסכמי גירושין שהורדו מהרשת, עלולה להוביל לחוסרים משמעותיים בהסכם וכתוצאה מכך פתח לסכסוכים בין בני זוג, שעלולים להסתיים בסופו של דבר בבית המשפט, ולגרום להוצאות משפטיות גבוהות משמעותית מאלה שביקשו לחסוך בתחילה.

המסקנה הברורה אפוא, היא שכאשר מדובר בהסכם גירושין, קיצורי דרך אינם מומלצים. נהפוך הוא: בהליכי גירושין דווקא ישנה חשיבות רבה להתייעץ עם עו"ד דיני משפחה מנוסה שיוכל לגבש הסכם גירושין מתאים ומדויק עבור בני הזוג, המותאם במיוחד לצרכיהם ואורחות חייהם הספציפיים.

 

דוגמא להסכם גירושין להמחשה – איזה מידע צריך להופיע בהסכם גירושין?

הסכם גירושין מתחיל בדרך כלל בסעיף מבוא, הכולל את השמות והפרטים של בני הזוג, וכן את ההקשר שבו ההסכם נערך. הדבר מצביע על כך שבני הזוג החליטו להמשיך בגירושין ומבקשים לפתור את העניינים הקשורים בגירושיהם בעזרת ההסכם. בהמשך לכך, מעלים הצדדים על הכתב את דבר הסכמתם ההדדית לגירושין עצמם, באמצעות סידור גט והסדרת נושא פסק הדין לגירושין והכתובה ותוספתה.

בהתחשב בכך שלזוגות רבים שמתגרשים יש ילדים, ההסכם יתייחס גם להסדרי משמורת, אפוטרופסות, חלוקת זמני שהות, וכל הדברים מכל מין וסוג הנוגעים לקטינים ולקבל ההחלטות עליהם. סעיף זה מגדיר את הימים והשעות בהם הילדים יגורו אצל כל הורה, כולל פרטים לוגיסטיים חשובים התומכים בחלוקת זמני השהות של הילדים עם כל אחד מן ההורים, כגון זמני איסוף והחזרה.

במסגרת הסכם גירושין, חשוב לכלול התייחסות מפורשת לנושא של הסדרי זמני שהות הן לימי חול רגילים והן לתקופות של חופשים, לרבות חגים (ערבי חג וחול המועד). יתרה מזאת, בהסכם יש לפרט את כל סוגיית מזונות הילדים. מזונות, מדור, הוצאות אחזקת מדור, השתתפויות חינוך והשתתפויות בבריאות.

אופן תשלום מזונות הילדים, להתייחס לשאלה אילו הוצאות מכוסות במסגרת תשלומי מזונות אלו ולספק מענה לנסיבות מיוחדות מסוגים שונים, כגון קביעה אם הוצאות חריגות יתחלקו שווה בשווה בין ההורים, או שצד אחד ישא בכיסוי חלק גדול יותר מתוכן. במסגרת פרק המזונות יש להתייחס לתחילת החיוב ולמועד סיומו, יש להתייחס לקצבת הילדים מהממוסד לביטוח לאומי ולפרקים קשורים נוספים.

בנוסף לזאת, הסכם גירושין משלב את כל הסעיפים הנוגעים לחלוקת נכסים משותפים, כגון בית המשפחה, נכסי נדל"ן נוספים, חשבונות בנק, זכויות פנסיה, עסקים, חובות, אופציות, מניות ונכסים אחרים שנצברו בין בני הזוג לאורך תקופת חייהם המשותפים. במקרים בהם לבני הזוג יש חובות, עליהם לקבוע גם הוראות לפירעונם של החובות הללו במסגרת ההסכם.

להורדת דוגמא להסכם גירושין עם פירוט מקיף של הסעיפים שיש לכלול והסוגיות המטופלות בהסכם – לחצו כאן —>>  דוגמא להסכם גירושין להורדה

 

הערך מוסף בייעוץ משפטי של עורך דין לענייני משפחה בתהליך לעריכת הסכמי גירושין

אין ספק שניסוח הסכם גירושין באופן עצמאי על בסיס דוגמא להסכם גירושין מהאינטרנט, עשוי להיראות כאמצעי לחיסכון בעלויות בטווח הקצר. עם זאת, חשוב לקחת בחשבון את ההשלכות הפוטנציאליות לטווח הארוך. אם מתעוררים סכסוכים על בסיס ההסכם, וזה די סביר, המשאבים הכספיים והרגשיים הנדרשים לניהול הליכים משפטיים זה מול זה יכולים להיות גבוהים משמעותית.

יתירה מזאת, כאשר יש קטינים ההסכם נועד להסדיר את כל הזוגיות עד הגיעם של הקטינים לגיל 18 שנים והסכם מפורט ימנע מחלוקות עתידיות. לפיכך, מומלץ להתייעץ עם עורך דין לענייני גישור (שמתמחה בדיני משפחה) שיוכל לבנות את ההסכם המתאים ביותר לנסיבות הספציפיות שלכם, ולמנוע במידת ודאות גבוהה יותר מחלוקות וחיכוכים עתידיים.

עורך דין שעוסק בענייני משפחה יוכל לעגן את ההסכם גירושין שלכם בדיוק לצרכיכם, ובכך לשמור על זכויותיכם ולמזער את הסבירות לסכסוכים עתידיים שעלולים לפגוע גם בכם וגם בילדיכם. מן הראוי, שהמקרה הספציפי שלכם יקבל התייחסות לכל הרבדים האפשריים, וזאת בכדי למנוע את אותם פתחים למחלוקות עתידיות.

 

לסיכום

אם קיבלתם את ההחלטה הסופית להתגרש, אמנם ניתן להוריד הסכם גירושין לדוגמה מהאינטרנט. יחד עם זאת, כפי שהמחשנו במסגרת מדריך זה, ישנה חשיבות עצומה להבטחת הזכויות והאינטרסים שלכם ושל ילדיכם במסגרת הגירושין.

לכן חשוב שההסכם יתייחס באופן מקיף לכל הנושאים הרלוונטיים. בדיוק מסיבה זו, כדאי מאוד להיוועץ עם עורך דין לענייני משפחה בעל ניסיון בעריכת הסכמים וניהול תיקים, שיפעל לניסוח הסכם גירושין מקצועי, מפורט, הוגן ומדויק עבורכם.

 

שאלות ותשובות בנושא דוגמא להסכם גירושין בפורמט PDF להורדה

בדיני משפחה יש 2 ברירות – או הסכמות או הכרעה של ערכאה שיפוטית. ניהול של הליך משפטי מביא כל צד להציג את עמדותיו והוא מוביל לכך שלבסוף יינתן פסק דין. עריכת הסכם היא בשליטת הצדדים והכרעה היא בידי השופט (בבית משפט לענייני משפחה) או דיינים (במקרה של בית דין רבני).

הדבר טומן בחובו סיכון שכן אף אחד מהצדדים אינו יכול להשיג בוודאות את התוצאה הרצויה, וההחלטה אינה בשליטתם. בנוסף, כאשר הצדדים אינם יכולים להגיע להסכמה, הדבר מוביל לרוב לעלויות משפטיות משמעותיות, הדורשות מעורבות של עורכי דין. על ידי שימוש בהסכם גירושין מנוסח היטב, לרוב הצדדים יכולים להימנע מהתדיינות משפטית ממושכת, וכתוצאה מכך לחסוך בעלויות משפט והוצאות משפטיות גבוהות.

הסכם גירושין פשוט צריך לכלול, לכל הפחות, את הדברים הבאים:

  1. צדדים: זיהוי של הצדדים המתגרשים והילדים (אם רלוונטי).
  2. פרק של הואילים ומבוא שכולל פרטים ייחודיים לכל מקרה ומקרה.
  3. סמכות שיפוט: היכן יאושר הסכם הגירושין – בפני איזו ערכאה (בית משפט לענייני משפחה / בית דין רבני).
  4. חלוקת זמני שהות: התייחסות לנושא האפוט' על הילדים, אחריות הורית, חזקה, חלוקת זמני שהות עם הילדים, ימי ושעות זמני השהות, התייחסות לסוגיית איסוף והחזרה ולכל הנושאים מכל מין וסוג (לרבות חופשות, חגים, חופשים, שביתות, מחלה, יציאה לחו"ל והוראות, אירועים משפחתיים וכו').
  5. תשלומי מזונות: כל הסוגיות הקשורות לתשלומי מזונות, מדור, הוצאות אחזקת מדור, הוצאות חינוך, הוצאות בריאות , קצבת מל"ל, תקופת הצבא ועוד ועוד.
  6. חלוקת רכוש: הוראות לגבי חלוקת כלל הרכוש והחובות ומתווה של חלוקת הרכוש והחובות.
  7. הוראות ספציפיות: היו ספציפיים לגבי אופן חלוקת הרכוש, מי מקבל מה, וספקו פירוט לגבי אופן הטיפול בילדים וצרכיהם.

להסכם גירושין חשיבות עצומה שכן הוא משמש כמסמך משפטי מחייב המתווה את תנאי הפירוד בין בני זוג. הוא מתייחס להיבטים קריטיים כמו חלוקת רכוש, משמורת ילדים, תמיכה ועניינים רלוונטיים אחרים. התייעצות עם עורך דין גירושין בישראל היא חיונית על מנת להבטיח שהנסיבות הספציפיות שלכם מטופלות כראוי בהסכם הגירושין.

עורך דין יכול לספק ייעוץ מותאם אישית, להדריך אתכם בתהליך המשפטי ולסייע במשא ומתן על הסכם הוגן ומקיף המגן על הזכויות והאינטרסים שלכם בגירושין ולאחריהם. את כל אלו – לא תוכלו לקבל מהסכם גירושים שהורד מהאינטרנט משום שהוא לא מותאם למקרה הספציפי שלכם.

לעורך דין גירושין תפקיד חיוני ביצירת הסכם גירושין, התואם את דרישות החוק, מנוסח באופן שתומך באינטרסים של מיוצגיו ושומר על זכויותיהם בכל ההיבטים המושפעים מהליך הגירושין. הנחייתו של עו"ד גירושין בתהליך יצירת הסכם גירושין, ממזערת את הסיכון לסכסוכים עתידיים ומשפרת את הסיכויים להליך גירושין חלק ויעיל עבור כל המעורבים.

 

דוגמא להסכם גירושין

דוגמא להסכם גירושין

עוד באותו נושא:

הסכם גירושין

הסכם גירושין הוא מסמך משפטי חשוב ביותר הקובע את תנאי הפרידה בין בני זוג גרושים. ההסכם מסדיר נושאים כגון חלוקת רכוש משותף, משמורת ילדים, מזונות,

קרא עוד...
עורך דין גירושין

לקיים משא ומתן או לנהל הליך משפטי? ההחלטה להתגרש לא פשוטה, בפרט כשיש ילדים. בין אם אתם נמצאים במחשבות על גירושין ובין אם קיבלתם החלטה

קרא עוד...
גירושים

גירושים – הליך של גירושים לרוב, רווי במחשבות, רגשות, פחד, וגולם בחובו נושאים רכושיים. כל אחד מהצדדים הקשורים בגירושין רוצה לצאת מנישואיו בדרך טובה, ועם

קרא עוד...
עורך דין מגשר גירושין

הליך גירושין הוא אחד האירועים המשמעותיים והמאתגרים ביותר בחייו של אדם. מלבד ההיבטים הרגשיים הכרוכים בפירוק התא המשפחתי, ישנם גם היבטים משפטיים וכלכליים מורכבים שיש

קרא עוד...
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 47 ביקורות
×
js_loader
a5
ערן עזרא – משרד עורכי דין ונוטריון
מחובר/ת
למעבר מהיר לשיחת ווטאסאפ עם עורך דין >>