בית משפט לענייני משפחה

בית משפט לענייני משפחה

לקבלת ייעוץ משפטי מיידי מעורך דין המתמחה בענייני משפחה התקשרו לנייד 052-5070050 או מלאו את הפרטים בדף "יצירת קשר" ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

בית משפט לענייני משפחה דן בנושאים שקשורים לסכסוכים משפחתיים, כך לדוגמא: מזונות ילדים, משמורת,  הסדרי ראייה, מזונות אישה, עניינים רכושיים, ירושה, צוואה ועוד.

נושאי נישואין וגירושין, לרבות בקשות לשלום בית, נמצאים בסמכותו הייחודית של בית משפט לענייני משפחה. בנושאים כגון: מזונות אישה, משמורת וענייני רכוש, קיימת סמכות מקבילה לבית דין רבני ולבית המשפט לענייני משפחה.

בן זוג המעוניין בסעד, מגיש לבימ"ש לענייני משפחה כתב תביעה או בקשה, לפי הנסיבות, ומפרט בהן את עובדות המקרה, נסיבותיו והסעדים שהוא מבקש. זכרו: "מסמכים חשובים", יסייעו לכם ולבימ"ש להכריע בסוגיות שלפניו.
במקרים של "כסף שחור", רצוי לאסוף ראיות שיעידו על גובה ההכנסה, לדוגמא: הפקדות שונות לחשבונות הבנק, "הקלטות" טובות בנוגע לגובה ההכנסה וכדומה.

בכתב תביעה במזונות אשר מוגש לבית משפט לענייני משפחה, יש להגיש כתב של הגנה תוך 15 יום.
בכתבי תביעה רכושיים ומשמורת ילדים אשר מוגשים לבימ"ש לענייני משפחה, יש להגיש את כתב הגנה תוך שלושים יום.

במידה ולא מוגשים כתבי ההגנה כלל, יבקש, בדרך כלל, בן הזוג שהגיש כתב תביעה פ"ד בהיעדר הגנה, שמסתמך על כתבי תביעה בלבד.
ההליכים בבימ"ש לענייני משפחה מתקיימים עפ"י מועדים וכללי הראיות, לכן מומלץ להיוועץ בטרם עת עם עו"ד העוסק בתחום.
לעיתים, אין די בכתבי תביעה ויש גם צורך לבקש בנוסף סעדים זמניים, וזאת ע"מ להבטיח את הסעדים המבוקשים, כגון: צווי עיקול, צווי מניעה, צווי עיכוב יציאה מן הארץ וכו'.

יש להגיש הבקשות לסעדים זמניים במועדם, אחרת, הסעד שנקבל מבימ"ש יהיה חסר אפקטיביות. לדוגמא: בן זוג שמעלים כספים מחשבונות הבנק, לעיתים, מרוקן מתוכן זכייה כלשהיא בסעד כספי בהליך משפטי.

ככל הנראה, יעניין אתכם המידע הרלוונטי לבית הדין הרבני:

בית דין רבני

סרבנות גט

עילות גירושין

טלפונים, פקסים ואגרות בית הדין הרבני

התנהלותו של תיק גירושין
לאחר הגשת כתבי תביעה, הסעדים הזמניים וכתבי הגנה, נערכים דיונים בפני בית משפט לענייני משפחה, שבודקים מחלוקות עיקריות בין הצדדים והאם קיימת אפשרות להגיע להסכם.
על פי רוב, צדדים מופנים לנהל מו"מ ע"מ לנסות להגיע לפתרון המחלוקת או לנסות לפחות לצמצמה.

במקרה שהצדדים לא הגיעו לפתרון המחלוקות, עובר הדיון לשלב של הוכחות. בישיבות ההוכחות נחקרים עדים, לרבות בעלי דין ע"י עורכי דין.

לקראת ישיבת הוכחות מגיש כל צד תצהירי עדות ראשית מטעמו ומטעם העדים מצידו. בסיומו של הליך הוכחות, קובע בית משפט לענייני משפחה את המועד להגשת הסיכומים. מטרת סיכומים: היא להציג את עמדתך הכוללת. הסיכומים כוללים את הליכי ההוכחות, פרוטוקולים ומסמכים התומכים בעמדותיך. בסיומו של ההליך המשפטי, ניתן פסק דין ע"י בית המשפט לענייני משפחה.

לקבלת ייעוץ משפטי מיידי מעורך דין המתמחה בענייני משפחה התקשרו לנייד 052-5070050 או מלאו את הפרטים בדף "יצירת קשר" ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.