לשיחת ייעוץ חייגו עכשיו!

03-6442224

סוגי צוואה

להאזנה:

 

סוגי צוואה – סעיפים לחוק

סעיף 19 לחוק הירושה קובע

צוואה בכתב יד, תיכתב כל כולה בידו של המצווה, והיא תישא את התאריך שכתוב בידו והיא תיחתם בידו.

 

סעיף 20 לחוק קובע

צוואה בעדים תהיה ערוכה שהיא בכתב. היא תצויין בתאריך ותיחתם בידו של המצווה בפני 2 עדים, לאחר שהוא הצהיר בפניהם שזוהי צוואתו. במעמד החתימה, העדים יאשרו בחתימתם על פני הצוואה – שהמצווה הצהיר וחתם כפי שאמור.

 

סעיף 22 לחוק קובע

שצוואה שהינה בפני רשות, תיעשה על ידי מי שמצווה באמירת דברי הצוואה בע"פ, בפני השופט או הרשם של בימ"ש או הרשם לעניני הירושה או בפני חבר של בי"ד דתי, כפי שמשתמע מסעיף 155 לחוק, או בהגשת דבריו של המצווה בכתב, על ידי המצווה עצמו, לידי שופט או רשם של בימ"ש, רשם לעניני ירושה או חבר בי"ד דתי כאמור.

דברי הצוואה כפי שנרשמו ע"י השופט, הרשם של בימ"ש, הרשם לעניני הירושה או חבר ביה"ד הדתי או כפי שהוגשו לידו, ייקראו בפני המצווה והוא שיצהיר שזוהי צוואתו. השופט או הרשם של בית המשפט, הרשם לענייני הירושה או חבר של ביה"ד הדתי, יאשר על פני הצוואה – שהיא נקראה ושהמצווה הצהיר כפי שאמור.

במקרה, שבו נכתבה הצוואה, ולשון המצווה אינו שומע, במקרה זה, תיקרא הצוואה בפניו, בתירגום ללשון שהמצווה שומע. המתרגם יאשר את הנ"ל על פני הצוואה. יובהר, כי צוואה שנעשתה בפני רשות, מותר להפקיד אותה אצל הרשם לעניני הירושה. הצוואה שנעשתה בפני רשות, תהא ראייה, לכאורה, שהאדם שנקוב בה כמצווה, אכן  עשה את הצוואה, ושהיא נעשתה בתאריך ובמקום שנקובים בה ביום העשייה ומקומה.

 

סעיף 23 לחוק הירושה קובע

בנסיבות מתאימות, ניתן לעשות צוואה בעל פה. כך למשל מי שרואה את עצמו בנסיבות המצדיקות, בפני המוות, רשאי לצוות בע"פ, בפני 2 עדים השומעים לשונו. הדברים של המצווה בציון היום הספציפי ונסיבות עשייתה של הצוואה, יירשמו בזיכרון דברים שייחתם בידי 2 העדים, ויופקד על ידיהם אצל הרשם לענייני הירושה.

במקרה שחלף חודש ימים, וחלפו נסיבות שהצדיקו את עשיית הצוואה בע"פ, והמצווה עדיין בחיים, תהא הצוואה בטלה. לקבלת ייעוץ משפטי מיידי מעורך דין המתמחה בסוגי צוואה וירושות התקשרו לנייד 052-5070050 או מלאו את הפרטים בדף "יצירת קשר" ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

עוד באותו נושא:

צו קיום צוואה

צוואה היא אחד המסמכים החשובים ביותר שאדם יכול להשאיר אחריו, שכן היא מבטאת את רצונו האחרון בנוגע לחלוקת רכושו ונכסיו. על מנת לממש צוואה ולפעול

קרא עוד...
פסילת צוואה

להאזנה:   פסילת צוואה היא החלטה משמעותית שאין להקל בה ראש. הליכים משפטיים מסוג זה נמשכים בדרך כלל מספר שנים וכרוכים בעלויות ניכרות לכל הצדדים

קרא עוד...
עורך דין עריכת צוואה

להאזנה:   למרות שכל אדם בישראל יכול לפי החוק לנסח צוואה בכוחות עצמו וכראות עיניו, כאשר הטיפול בנושא מתבצע ללא ליווי משפטי מקצועי מטעם עורך

קרא עוד...
עורך דין ירושה

להאזנה:   מאז ומעולם, נושאים ממוניים הובילו ליצירת סכסוכים מרים בין אנשים. הדבר אינו שונה כשמדובר בענייני ירושה, הנוגעים לחלוקת רכוש וכספים אשר היו בבעלותו

קרא עוד...

עו"ד ערן עזרא

עו"ד ערן עזרא מייסד המשרד, הינו עורך דין לענייני משפחה, נוטריון, מגשר ומרצה.

בעל ניסיון רב של מעל 16 שנים בתחום דיני המשפחה. משרדו של עורך הדין ערן עזרא נבחר באופן קבוע על פי דירוגי DUN'S 100 ו – BDI לאחד המשרדים המובילים בישראל בתחום דיני המשפחה.

עו"ד ערן עזרא - דיני משפחה וירושה

המשרד מעניק ללקוחותיו שירותים משפטיים מקיפים, תוך הקפדה על סטנדרטים גבוהים, מקצועיות, מסירות, נגישות ללקוח ומאמץ למציאת פתרונות יצירתיים ויעילים התואמים את צרכיו של הלקוח.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות
מידע נוסף:
אני מזמין אותך לשיחת ייעוץ ללא התחייבות!

הערכת תביעה ללא התחייבות

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 47 ביקורות
×
js_loader