תפריט

לשיחת ייעוץ חייגו עכשיו!

03-6442224

בגידה בגירושין

עורך דין ערן עזרא

עודכן לאחרונה בתאריך 12/02/2021

בגידה בגירושין – האם צד שבגד בבן הזוג מאבד את רכושו? את המשמורת על הילדים? את השותפות בזכויות ממקומות העבודה? הנושא סבוך מבחינה משפטית והלכתית. לפיכך, אם בגדתם, נתפסתם, או שמא מקנן בליבכם החשש שבן זוגכם בוגד בכם, יש לחשוב בצורה אסטרטגית לגבי דרכי פעולה אפשריות.

לעניין בגידה בגירושין, יש הבדל בין דין אזרחי לבין דין תורה. נושא "מרוץ סמכויות" מקבל ארשת חשיבות, ולמרות שהערכאות מחויבות לפעול על פי החוק ליחסי ממון: במציאות, זה לא תמיד המצב. בגידה בגירושין, לרוב,  לא פוגעת בחלוקת הרכוש בין צדדים, אם כי קיימים הבדלים בין הערכאות בנושא הזכויות הסוציאליות של בני הזוג ממקומות תעסוקה במצב שבו הוכחה בגידה.

באופן כללי, בגידה בגירושין לא פוגעת גם בקביעת המזונות הילדים. לעומת זאת, אישה אשר נתפסה בוגדת בבעלה, נשללת ממנה זכותה לכתובתה. חשיפת הבגידה או ההוכחה שלה בפני ערכאות, עליה להיעשות באופן שקול, חכם ומתוחכם. עו"ד רבים, שומרים כטקטיקה למו"מ את הראיות שבידיהם ואינם חושפים אותן בתחילתו של ההליך.

בגידה כוללת בחובה יתרונות מגוונים בהליך גירושין. אל לכם לעשות מעשים שלא משרתים את האינטרסים שלכם, לא להשתמש באלימות מילולית/פיזית/נפשית, או בכל דרך אחרת שאינה מועילה לכם. יש לפעול בדרך טקטית על מנת להשיג המטרות שהצבתם לעצמכם.

אם נחשפה הבגידה, אל תרוצו לבי"ד "לפתוח תיק", אל תפתחו את כל הקלפים ואל לכם למהר עם חוקרים פרטיים, שכן כל המעקבים הללו, עולים הרבה כסף, ולעיתים ניתן להשיג, את אותה התוצאה בדרכים זולות ומהירות יותר.
בגדתם? נבגדתם? או קיים חשד/חשש כלשהוא לבגידה?

חשבו על ההמשך ועל דרכי התמודדות, בין היתר, עליכם לקבל החלטה, לפחות זמנית, אם אתם מועדים לשלום וליישב את הסכסוך או שפניכם לגירושין.

עוד באותו נושא:

קביעת ממזרות

כאשר ילד נולד מחוץ למסגרת נישואין, הוא מוגדר על פי חוק כ"לא חוקי",אך על פי ההלכה, אשר מכנה ילד כזה כ"ממזר", הכוונה היא לתת תאור קשה

קרא עוד...
פעל בחוכמה

פעל בחוכמה! חשפתם בגידה? אל תפעלו על פי אמוציות, אלא יש לעצור ולתכנן את המהלכים בצורה אסטרטגית. כל עוד המידע והראיות בידכם, אל לכם למהר

קרא עוד...
השלכות משפטיות בגירושין

א. השלכות משפטיות:   1. רכוש קיים הבדל בין דין אזרחי לבין דין תורה. נושא מירוץ סמכויות, מקבל ארשת חשיבות בעניין הרכוש, חרף העובדה שבימ"ש לענייני

קרא עוד...
בגידה ויתרונותיה

נבגדת? פעל בחוכמה. נתפסת בוגד? לא הכול אבוד. 1. עדיף לגלות את הבגידה מוקדם ככל שאפשר, חרף הכאב הכרוך בה. משנחשפה בגידה: על בן זוג

קרא עוד...
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 47 ביקורות
×
js_loader
a5
ערן עזרא – משרד עורכי דין ונוטריון
מחובר/ת
למעבר מהיר לשיחת ווטאסאפ עם עורך דין >>