תפריט
לשיחת ייעוץ חייגו עכשיו!

03-6442224

עורך דין מגשר גירושין

הליך גירושין הוא אחד האירועים המשמעותיים והמאתגרים ביותר בחייו של אדם. מלבד ההיבטים הרגשיים הכרוכים בפירוק התא המשפחתי, ישנם גם היבטים משפטיים וכלכליים מורכבים שיש להסדיר. אחת הדרכים היעילות והנפוצות ליישוב סכסוכי גירושין בישראל היא באמצעות הליך גישור בסיוע עורך דין מגשר גירושין.

היתרון המשמעותי הוא שיש לאותו עו"ד את הניסיון בתחום וגם את היכולת לגשר בין פערים.

 

למה מומלץ ליצור קשר עם עורך דין מגשר גירושין ומתי?

הליך גישור גירושין בסיוע עורך דין לענייני משפחה המוסמך בניהול הליכי גישור בגירושין, יכול להוות פתרון מצוין עבור זוגות מתגרשים שמעוניינים לסיים את הקשר הזוגי תוך הימנעות מקונפליקטים מיותרים. עורך דין מגשר גירושין מייצג את הלקוחות גם בעריכת הסכם גירושין הוגן ומיטיב, שיבטיח את האינטרסים שלהם ושל ילדיהם לאורך זמן. משכך, במידה וגירושין עומדים על הפרק מומלץ לפנות להתייעצות עם עו"ד מגשר גירושין כצעד ראשון.

 

4 היתרונות בפנייה אל עורך דין מגשר גירושין

בהשוואה להתדיינות המשפטית ארוכת המועד, המורכבת והיקרה המאפיינת תביעות גירושין במתכונתן המקובלת, הפנייה אל עורך דין מגשר גירושין מציעה מספר יתרונות משמעותיים מאוד עבור בני הזוג המתגרשים וילדיהם. להלן העיקריים בהם:

  1. חיסכון בהוצאות ובזמן – אחד היתרונות המשמעותיים של גישור גירושין על ידי עורך דין לעומת הליך משפטי רגיל הוא החיסכון בזמן ובהוצאות. בעוד שהתדיינות בבית משפט עלולה להימשך שנים ולעלות הון רב, הרי שרוב הגישורים מסתיימים בהצלחה בתוך מספר חודשים וכרוכים בעלויות נמוכות יותר. גם אם בני הזוג בוחרים בסופו של דבר שלא להתגרש בהסכמה, הרי שעדיין נשמרת להם הזכות לפנות לבית המשפט ללא כל השלכות שליליות.
  2. ידע מקצועי וניסיון מעשי – לעורך דין מגשר גירושין ידע מקיף ועמוק בתחום דיני המשפחה והגירושין. הוא מכיר היטב את החוקים, התקנות והפסיקה הרלוונטיים, ויודע כיצד ליישם אותם בפועל בכל מקרה לגופו. עורך דין לענייני גישור יהיה לרוב בעל ניסיון רב בליווי זוגות בהליכי גישור, והוא מיומן בשימוש בטכניקות מגוונות לצורך קידום הדיאלוג וגיבוש הסכמות.
  3. ייצוג משפטי רציף – עו"ד דיני משפחה מלווה את לקוחותיו לכל אורך הליך הגישור, החל משלב ההיוועצות הראשונית ועד לכדי עיגון ההסכמות בהסכם גירושין מחייב. הוא דואג שהאינטרסים והזכויות של הלקוח יהיו מוגנים, ושההסכם הסופי יהיה הוגן, מקיף וברור. במידת הצורך, עורך הדין גם יכול לייצג את הלקוח מול הערכאות השיפוטיות לצורך אישור הסכם הגירושין ומתן תוקף משפטי להסדרים הכלולים בו.
  4. צמצום ההתמודדות הרגשית – גירושין הם חוויה קשה ומלחיצה עבור שני בני הזוג וילדיהם. אבל בעוד שבהליך משפטי קלאסי יש בדרך כלל "מנצח" ו"מפסיד", הרי שגישור בסיוע עורך דין מתמקד בחיפוש אחר פתרונות יצירתיים וגמישים שייטיבו עם שני הצדדים. באמצעות דיאלוג פתוח ואמפתי, ניתן להגיע להסכמות שיתנו מענה מיטבי לצרכים ולרצונות של בני המשפחה, ויצמצמו ככל הניתן את הפגיעה הנפשית בהורים ובילדים.

 

איך בוחרים עורך דין מגשר גירושין מקצועי ואמין?

על מנת למצוא עורך דין מגשר גירושין טוב ומנוסה, כדאי לנקוט בצעדים הבאים:
ראשית, ניתן לקבל המלצות שאנשים שעברו הליך דומה שהסתיים בהצלחה. המלצות הם דבר מצוין. לחילופין, ניתן לחפש ברשת עורכי דין לענייני משפחה העונים לקריטריונים הרלוונטיים עבורכם במנועי חיפוש או באתרים מקצועיים בתחום. שנית, בדקו את רמת הניסיון והמוניטין המשפטי של עורכי הדין שמצאתם, על ידי סקירת ביקורות של לקוחות קודמים. שלישית, תאמו פגישת ייעוץ ראשונית עם מספר מועמדים פוטנציאלים, כדי להתרשם מהם באופן בלתי אמצעי ולבחון את מידת ההתאמה והכימיה ביניכם. לבסוף, בחרו את עורך הדין המגשר שהרגשתם הכי בנוח והכי בטוחים איתו, ושיש לכם אמון מלא ביכולותיו לקדם את ההליך לטובתכם.

 

לסיכום

עורך דין מגשר גירושין יכול להוות כתובת אידיאלית לזוגות העומדים להתגרש ומבקשים להיפרד בדרכי נועם. בזכות הידע המשפטי הנרחב, הניסיון המעשי העשיר והגישה הסובלנית והמכילה, עורך דין מגשר יסייע לכם לנהל משא ומתן מכבד ופרודוקטיבי, שבסופו תגיעו להסדר גירושין מוסכם והוגן. זכרו שגישור מייתר את הצורך בהתדיינות משפטית ממושכת, חוסך במשאבי זמן וכסף, וחשוב מכך – מאפשר לצמצם את הפגיעה הרגשית בכל בני המשפחה ולפתוח דף חדש בחיים מתוך תחושת סגירת מעגל חיובית. לכן כדאי לשקול את האפשרות של גישור לחיוב.

 

שאלות ותשובות בנושא עורך דין מגשר גירושין

לא. עורך דין מגשר גירושין איננו מקבל החלטות למען הצדדים, אלא מסייע להם להגיע להסכמות בעצמם. יחד עם זאת, הוא בהחלט עשוי לדבר על הוראות הדין ולהרחיב בנוגע להשלכות האפשריות של כל החלטה, והוא יפעל כדי שהסכם הגירושין הסופי יהיה קביל משפטית, הוגן ובר אכיפה.

גם אם בסופו של דבר לא מושגות הסכמות מלאות במסגרת הגישור, עדיין שמורה לבני הזוג הזכות לפנות לערכאות המשפטיות ללא השלכות שליליות. יתרה מכך, לעיתים עצם ההשתתפות בהליך הגישור יכולה לסייע בצמצום המחלוקות ומיקוד הדיון המשפטי בנקודות המהותיות.

ניתן גם להגיע להסכמות חלקיות ולא לסופיות.

שכר טרחת עו"ד מגשר משתנה מתיק לתיק, לפי מורכבות ההליך ומספר המפגשים הנדרשים. לרוב העלות מתחלקת בין בני הזוג, ונעה בין עלויות של שעות גישור בודדות (במקרים פשוטים) לבין שעות רבות יותר (במקרים מורכבים). כדאי לברר מראש לגבי מודל התמחור והעלויות הצפויות. בכל מקרה, לאחר שעות הגישור, יהיה צורך בעריכת הסכם גירושין. 

כדי לוודא שאכן בחרתם בעורך דין מגשר שמתאים לכם, בדקו מה רמת ניסיונו בהליכי גירושין בגירושין, קראו ביקורות של לקוחות קודמים, ותאמו פגישת ייעוץ ראשונית עם המועמד הפוטנציאלי בכדי לבחון את מידת הכימיה וההתאמה ביניכם. 

עורך דין מגשר גירושין

עורך דין מגשר גירושין

 

עוד באותו נושא:

הסכם גירושין

הסכם גירושין הוא מסמך משפטי חשוב ביותר הקובע את תנאי הפרידה בין בני זוג גרושים. ההסכם מסדיר נושאים כגון חלוקת רכוש משותף, משמורת ילדים, מזונות,

קרא עוד...
עורך דין גירושין

לקיים משא ומתן או לנהל הליך משפטי? ההחלטה להתגרש לא פשוטה, בפרט כשיש ילדים. בין אם אתם נמצאים במחשבות על גירושין ובין אם קיבלתם החלטה

קרא עוד...
גירושים

גירושים – הליך של גירושים לרוב, רווי במחשבות, רגשות, פחד, וגולם בחובו נושאים רכושיים. כל אחד מהצדדים הקשורים בגירושין רוצה לצאת מנישואיו בדרך טובה, ועם

קרא עוד...
עלויות התרת נישואין 

רבים מהזוגות המתגרשים ומצויים בפני הליך של התרת נישואין מוצאים את עצמם בפני הליך מורכב עם שאלות רבות וביניהן: כמה עולה התרת נישואין?  מה העלויות

קרא עוד...
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 47 ביקורות
×
js_loader
a5
ערן עזרא – משרד עורכי דין ונוטריון
מחובר/ת
למעבר מהיר לשיחת ווטאסאפ עם עורך דין >>