תפריט
לשיחת ייעוץ חייגו עכשיו!

03-6442224

עורך דין גירושין

לקיים משא ומתן או לנהל הליך משפטי?

ההחלטה להתגרש לא פשוטה, בפרט כשיש ילדים. בין אם אתם נמצאים במחשבות על גירושין ובין אם קיבלתם החלטה להתגרש, אחת הפעולות הראשונות המומלצות היא לקבל ייעוץ של עורך דין גירושין. ייעוץ משפטי מתאים, ייתן לכם תמונה מלאה ומקיפה לגבי זכויותיכם. ידע זה כוח. כך בחיים וכך בעולם של דיני משפחה. הכנה יכולה מאוד לסייע לכם בקבלת החלטות ובאופן ניהול התהליך. הכנה תסייע לקבל החלטות מושכלות.

כל עוד קיים סיכוי לשיקום חיי הנישואין לא מומלץ ישר לפנות לגירושין, יחד עם זאת, ככל שאין סיכוי לשקם והתקבלה ההחלטה להתגרש, חשוב לעשות זאת נכון, באופן מושכל, אסטרטגי, ולקבל ייעוץ מתאים של עורך דין לענייני גירושין.

כשהנסיבות מאפשרות זאת, הדרך המומלצת היא להתייעץ עם עו"ד גירושין ולנהל משא ומתן ולנסות לייתר הליכים משפטיים. משא ומתן הוא אחד החלקים החשובים ביותר בניסיון לגשר על פערים. בנסיבות בהן ניתן לנהל את המשא ומתן, מן הראוי לעשות זאת באמצעות

מנוסה בעל ידע ומומחיות בתחום, אשר יבחן את כלל הנסיבות וינהל עבורכם את המשא ומתן בדרך המיטבית. במקרים מתאימים עו"ד גירושין יכול אף ללוות אתכם בהליך גישור. חשוב להכיר שעל פי הוראות הדין, צד לא יכול באופן ישיר להגיש תביעת גירושין או תביעות אחרות הקשורות לנושא רכוש, מזונות וילדים.

הוראות החוק מחייבות לפתוח הליך של יישוב סכסוך אשר גולם בחובו אפשרויות משפטיות שונות. עורך דין גירושין ייתן לכם את המידע הדרוש למקרה הספציפי שלכם הן לגבי ההליך הפרוצדורלי והן לגבי ענייני המהות והאסטרטגיה. אחד היתרונות בהליך היישוב סכסוך, הוא שניתן פרק זמן שבו הצדדים, ללא הגשת כתבי טענות, יכולים לנהל את המשא ומתן.

בין אם בפגישת מהו"ת ובין אם במשא ומתן ישיר בין הצדדים או דרך באי כוחם. ניהול ההליך באופן מושכל, יאפשר לכם דרך באמצעות עורך דין לענייני גירושין מצד אחד למקסם את הליך המשא ומתן ומהצד השני ככל שיהיה צורך בכך, להיערך לניהול הליך משפטי.

 

גישור על פערים בין הצדדים – עו"ד גירושין

פעמים רבות ניתן לגשר על פערים בין צדדים בהליך פשוט יחסית של משא ומתן באמצעות עורך דין גירושין, או ככל ויש צורך בכך, בהליך גישור. אם גמלה בליבכם החלטה של גירושין, כאמור, עליכם להחליט דבר נוסף: האם פני בן הזוג לפשרה בדרכי שלום ויש סיכוי טוב לכך או לניהול הליך משפטי.

אל תטעו, הסכמות על 99% מהנושאים, אינם מביאים לחתימת הסכם גירושין, הניסיון מלמד, כי אחוז אחד, ולו הקטן ביותר, יכול לגרום לשבירת ההסכמות הקודמות ולהוביל להליכים משפטיים, לעיתים הליכים מיותרים. לפיכך, ראוי לבחון חלופה של דרכי שלום והסכמה, קרי, "גירושין בכבוד" ולא לצפות שהגירושין שלכם יהיו 'גירושי המאה'.

אחד הנושאים הרגישים הם סוגיית מזונות קטינים אשר יוצרת לעיתים וויכוחים קשים בין בני זוג. נהוג אצל צדדים מתגרשים לומר "הסכמנו על הכל" למעט מזונות. מזונות של x ש"ח בחודש, כפול 12 חודשים כפול 18 שנה ועוד 3 שליש מהסכום בתקופת הצבא, יוצרים לעיתים מחלוקת על מאות אלפי שקלים. כך שגדר המחלוקת משמעותית מאוד במשא ומתן.

יחד עם זאת, בכדי שלא לייצר וויכוחים מיותרים, מומלץ להיוועץ עם עו"ד גירושין, בכדי להבין את המצב המשפטי הקשור להלכה בעניין סוגיית מזונות קטינים (בע"מ 919/15) הקובעת פרמטרים שונים בכל נושא מזונותיהם של ילדים קטינים, בסוגית מזונות קטינים – ובין הפרמטרים בוחנים את נושא חלוקת זמני השהות, פערי ההכנסות, מצבו הכלכלי של כל צד, צרכי הקטינים ונסיבותיו הספציפיות של כל מקרה ומקרה. עו"ד גירושין ייתן לכם חוות דעת מקיפה בכל נושא סוגיית מזונות קטינים והוראות הדין.

 

גישור

לית מאן דפליג, כי אם יש באפשרותכם להתגרש תוך כדי הסכמה, זה עדיף. אם זהו מצבכם מן הראוי לפנות לגישור גירושין. הליך זה יכול להיות מאוד מורכב ורגיש ולכן, מומלץ לבחור מגשר עורך דין גירושין שיהיה בקיא בדיני המשפחה. ידיעת החוק והצבת סעיפים רלוונטיים לנגד עיני הצדדים, לרבות פסיקה מתאימה, פותרת לעיתים מחלוקות רבות המבוססות על אמוציות ורצון ליצור יתרון בהליך.

גישור על ידי עו"ד גירושין יכול להביא את הצדדים להסכם כולל אשר יעגן בתוכו את כלל הנושאים הנדרשים, לצורך הסדרה בתחום ולחסוך כספים רבים והליכים משפטיים ארוכים.

 

הסכם גירושין – עורך דין לענייני גירושין

אחוז גבוה של סכסוכי גירושין מסתיים בהסכם גירושין. עורך דין לענייני גירושין יכול לערוך את הסכם הגירושין בדרך של משא ומתן וחשוב לדעת שהסכם גירושין ניתן לערוך כשיש הסכמות גם כאשר מתנהלים הליכים משפטיים.
הסכם גירושין אמור לכלול את כל הנושאים הקשורים לסכסוך. עורך דין לענייני גירושין עורך הסכם אשר מחולק לפרקי פרקים, כאשר כל פרק עוסק בנושא מסוים.

כך לדוגמא, בנושא של בית הדין הרבני עורך דין לענייני גירושין יערוך פרק שבו יפורטו ההוראות הקשורות לביצוע הגירושין, סידור הגט, כתובתה ותוספתה. בפרקים הקשורים לגבי קטינים, עורך דין לענייני גירושין יפרט בהסכם לדוגמא את נושא קבלת ההחלטות, חלוקת זמני שהות, מקום מגורים, מסגרות חינוכיות, סעיפים הרלוונטיים לאפוטרופסות, חופשות חגים ועוד.

במסגרת עריכתו של הסכם בין בני זוג, חשוב להסדיר את כל הנושאים שעוסקים במזונות, מדור והשתתפויות של קטינים ולכן, חשוב לשתף עורך דין לענייני גירושין המייצג אתכם לא רק בצרכים של הילדים, אלא גם בפערי השכר, במצב הכלכלי של כל צד ויש לקחת בחשבון את נושא חלוקת זמני השהות המהווה נדבך חשוב בנושא.

הסכם גירושין גם כולל פרקים שעוסקים בחלוקת רכוש. כך לדוגמא, ככל שמדובר בדירת מגורים, עורך דין לענייני גירושין עורך סעיפים הרלוונטיים למצב הנוכחי, למשכנתא, ככל שקיימת, לנושא המיסוי, לסעיפים הנוגעים לפירוק השיתוף ולאופן מכירת דירת המגורים, בין אם בהעברה אגב גירושין ובין אם במכירה בשוק החופשי.

כך גם, בנושא של פירוק שיתוף בנכסים אחרים, נכסי נדל"ן, חברות, מניות וכל נושא אחר הקשור לחלוקת רכוש בין בני הזוג. חשוב להיוועץ עם עורך דין לענייני גירושין גם בסוגיות כלליות שיכולות להתעורר בעתיד, לדוגמא, חבות מס, תביעות של צדדים שלישיים ונושאים נוספים שאמורים להיכלל בהסכם גירושין.

 

עו"ד גירושין לצורך ניהול הליך משפטי

במקרים שבהם אין מקום למשא ומתן או שלא ניתן לגשר על פערים שבין הצדדים, יש צורך לקבלת החלטות מושכלות בעניין ניהול הליך משפטי ובנסיבות אלו, בפגישת ייעוץ עם עו"ד גירושין תוכלו לקבל הערכת סיכויים לגבי ההליך המשפטי.

המיתוסים הישנים כי: אם אתה הגבר- עליך לרוץ לערכאה רבנית, או אם את אישה – רוצי לערכאה אזרחית, אינם מדוייקים, ולעיתים אף מאוד מטעים. חשוב להיוועץ עם עורך דין גירושין אשר ייעץ לכם בדבר ההשלכות הרלוונטיות למקרה הספציפי שלכם.

 

מירוץ הסמכויות:

הניסיון מלמד, כי 'מירוץ המסכויות' בין הערכאות, יוצר את הרצון של כל צד להקדים את הצד השני על מנת "לקנות" סמכות. לא בכל מקרה הדבר נדרש. עו"ד גירושין יכול להמליץ לכם על הדרך המיטבית במקרה הספציפי שלכם. מחשבות על גירושין הם השלב בו מומלץ להיוועץ עם בכל מקצוע רלוונטי. במקרים מסוימים ניתן לפנות לטיפול זוגי.

בכל מקרה, מומלץ לקבל ייעוץ משפטי בפגישה עם עו"ד גירושין בכדי להבין את המצב המשפטי. במסגרת הייעוץ שתקבלו ייבחנו האפשרויות השונות, ביניהן, פתיחת הליך ישוב סכסוך או פעולות משפטיות אחרות, לרבות בחינת אפשרויות של משא ומתן.

משמעות הליך יישוב סכסוך היא לאפשר לצדדים ניהול של משא ומתן באמצעות יחידת הסיוע. הצעד של פתיחת יישוב סכסוך, מעניק לצד שפתח בהליך את זכות הקדימה לבחירת הערכאה המשפטית. מכאן, שאם פתחו נגדך הליך של יישוב סכסוך, המשמעות היא שהצד שפתח את ההליך קיבל את יתרון ההקדמה.

הליך יישוב סכסוך הוא הליך משפטי לכל דבר ועניין וניתן במסגרתו להגיש לצורך הדוגמא סעדים זמניים. עו"ד גירושין יעניק לכם ייעוץ משפטי לגבי מקרים שבהם טרם נפתח הליך יישוב סכסוך וייעוץ משפטי לגבי מקרים שכבר נפתח יישוב סכסוך.

הסעדים המקובלים בהליך של יישוב סכסוך, הם בעיקר סעדים לשמירת המצב הקיים או סעדים דחופים שנועדו להבטיח את קיומו של התקין של ההליך המשפטי. צד שפתח הליך של יישוב סכסוך, לא מונע מהצד האחר להגיש סעדים זמניים לשתי הערכאות.

 

הליך חלק ומהיר של הגירושין

צד אשר חושש להברחת רכוש, יכול להשתמש בכלים משפטיים העומדים לרשותו ולהגיש בקשה להטלת צווי עיקול. במקרים שבהם צד אחד מפעיל לחצים כלכליים על האחר, ניתן להגיש בקשה לפסיקת מזונות זמניים. עו"ד גירושין יעניק לכם את הייעוץ המשפטי המתאים לגבי הסעדים הנחוצים וסיכויי הצלחת ההליך.

יש מספר דרכים להביא להליך חלק ומהיר של הגירושין. לעיתים בגישור בפרטי, לעיתים במשא ומתן ישיר ולעיתים בהליך יישוב סכסוך, לכל הליך יש את היתרונות והחסרונות ולכן חשוב להיוועץ עם עו"ד גירושין ולגבש את הדרך הראויה והנכונה למקרה הספציפי.

גירושין גולמים בחובם אלמנטים רבים הקשורים לסוגיית הקשורות לבית הדין הרבני, כתובה, הנושאים הקשורים לילדים, חלוקת זמני שהות, מזונות קטינים, רכוש ועוד. מומלץ לקבל ייעוץ מתאים של עו"ד גירושין ולא למהר בריצה לפתיחת תיק בבית דין רבני או בבית משפט לענייני משפחה. מומלץ לא לייחס חשיבות רבה למיתוסים ישנים ולא מדויקים ולא לעשות פעולות פזיזות.

חשוב להבין את המצב העובדתי והמשפטי, לקבל ייעוץ הולם, אל תטפלו בעצמכם בתיק הגירושין (כמו שלא תטפלו בעצמכם בטיפול רפואי), אל תצפו לגירושין "זוהרים". אם את אישה – אל תרוצי לבית משפט אזרחי, אם אתה גבר – אל תרוץ לבית דין רבני, החיפזון אינו בריא בהליך גירושין – הלחץ ברור אולם אין בשל כך לעשות פעולות פזיזות שיעלו לכם ביוקר בעתיד.

יש לקבל ייעוץ מעמיק בנושא של הליך גירושין, לרבות נסיבות המקרה הנדון, כריכות שונות, אסטרטגיה חכמה ליצירת תשתית שתוביל למיקסום התועלת, ובחירה נכונה של הערכאה המשפטית הראויה לניהול ההליך.

 

בחירת עורך דין גירושין

הליך גירושין גולם בחובו את כל הנושאים הקשורים לבני הזוג ולילדיהם. כאשר בוחרים עורך דין גירושין חשוב שהוא יתמחה בתחום של דיני משפחה. מומלץ לבחור עורך דין גירושין שיהיה בעל ניסיון רב בניהול ההליכים המשפטיים הן בערכאה האזרחית והן בערכאה הדתית.

מעבר לניסיון ולמוניטין אשר אמורים להוות שיקול משמעותי בבחירת עורך דין לגירושין, מדובר בהליך שכולל היבטים אישיים ובינאישיים ולכן הכימיה ותיאום ציפיות בין הלקוח לבין עורך הדין מהווים נדבך חשוב. לשני הצדדים.

 

על תפקידו של עורך דין גירושין

לעו"ד גירושין מספר תפקידים משמעותיים מאוד, כפי שיפורט כאן:

תחום אחריות תפקידים עיקריים
ייעוץ ראשוני עורך דין גירושין מספק ללקוחותיו מידע על זכויותיהם וחובותיהם על פי חוק, מסביר על ההליך המשפטי ועל האפשרויות השונות לנהל את התהליך (משא ומתן, גישור, פנייה לערכאות וכו').
ייצוג בבית הדין הרבני עורך הדין מלווה את הלקוח בבית הדין הרבני בכל הקשור לסידור הגט, לרבות מו"מ על נושא הכתובה. עוה"ד דואג להגן על האינטרסים של הלקוח בכל הנוגע למתן הגט ולכל הנושאים הנלווים.
ייצוג בענייני ילדים בסוגיות הקשורות להחזקת ילדים, קביעת זמני שהות והסדרי ראייה, עורך הדין פועל להגיע לפתרון ששומר על טובת הקטינים. עורך דין גירושין מנסה ליישב מחלוקות בהסכמה, ובמידת הצורך מגיש כתבי טענות ומייצג בדיונים משפטיים.
טיפול במזונות עורך הדין ייצג אתכם לצורך הסדרת דמי מזונות הוגנים עבור הילדים, בהתאם לצרכים של הילדים, היכולות הכלכליות ויכולות ההשתכרות של ההורים. כמו כן הוא יכול לטפל, במידת הצורך, בתביעות למזונות אישה או למדור ספציפי.
ייעוץ וייצוג בענייני רכוש עורך דין גירושין יבצע איתור של כלל הנכסים וההתחייבויות, הערכת שווי, חישוב איזון משאבים, ויסייע בגיבוש הסכם ממון מקיף. במידת הצורך יפעל לקבלת צווים למניעת הברחת רכוש. בנוסף הוא ייתן ייעוץ בנושאי מיסוי ובסוגיות משפטיות נלוות.
עריכת הסכם גירושין עורך הדין אחראי לנסח הסכם גירושין הכולל את כל הנושאים הרלוונטיים כדוגמת הגט, חלוקת רכוש, אחזקת ילדים, מזונות, חיובים עתידיים ועוד. ההסכם ייערך בצורה בהירה ומפורטת, תוך הקפדה על לשון משפטית מדויקת, כדי למנוע מחלוקות פרשניות בהמשך.
ליווי בהליכים חלופיים במקרים המתאימים עורך הדין יכול להמליץ וללוות את הצדדים בהליכים חלופיים ליישוב הסכסוך, כגון גישור, בוררות או ניהול משא ומתן לצורך גירושין בשיתוף פעולה. אלו מסייעים לעתים להגיע להסדרים מוסכמים תוך חיסכון בזמן ובעלויות.
ייצוג בהליכי אכיפה במצבים בהם אחד הצדדים אינו עומד בהתחייבויותיו על פי הסכם הגירושים או פסק דין, עורך הדין יכול לפעול לאכיפת הביצוע בכלים משפטיים שונים, כדוגמת הוצאה לפועל, בקשת סעדים זמניים מבית המשפט, הגשת תביעה וכד'.

 

שאלות ותשובות בנושא עורך דין גירושין

כשגמלה בליבכם ההחלטה להתגרש, אחת הפעולות הראשונות והחשובות ביותר היא לקבל ייעוץ מעורך דין לענייני משפחה וגירושין. ייעוץ משפטי יעניק לכם תמונה מלאה לגבי זכויותיכם והאפשרויות העומדות בפניכם. ככל שאין סיכוי לשקם את חיי הנישואין, חשוב לקבל הכוונה מקצועית כדי לנהל את ההליך בצורה אסטרטגית ומושכלת. עורך הדין ימליץ אם עדיף לנסות להגיע להסכמות בדרכי שלום, או שמא יש צורך בפתיחת הליך משפטי.

ישנן מספר דרכים לנהל תהליך גירושין – משא ומתן ישיר בין הצדדים או נציגיהם, גישור פרטי, הליך יישוב סכסוך דרך בית המשפט, או התדיינות משפטית מלאה. לכל חלופה יתרונות וחסרונות משלה. עורך דין לענייני גירושין יוכל לייעץ מהי הדרך המתאימה ביותר לנסיבות המקרה הספציפי. במקרים רבים, הדרך המומלצת היא לנסות תחילה להגיע להבנות באמצעות משא ומתן, וזאת כדי לחסוך בהוצאות ובזמן יקר. יחד עם זאת, כשיש מחלוקות עמוקות או חשש לפגיעה בזכויות, לא תמיד ניתן להימנע מפנייה להליך משפטי.

הסכם גירושין שנערך על ידי עורך דין צריך להקיף את כל הסוגיות הרלוונטיות לחיי בני הזוג וילדיהם. לרוב ההסכם יחולק למספר פרקים, כאשר כל אחד מהם עוסק בנושא אחר. בין היתר, ההסכם יכלול התייחסות לסידור הגט וענייני הכתובה, הסדרי החזקת ילדים ואפוטרופסות על קטינים, חלוקת זמני שהות, מזונות ילדים, מדור, חלוקת רכוש משותף כגון דירת מגורים, חסכונות, זכויות פנסיוניות וכדומה. עורך הדין ינסח סעיפים מפורטים תוך שהוא לוקח בחשבון את מכלול הנסיבות והצרכים של בני המשפחה.

בבואנו לבחור עורך דין שייצג אותנו בהליכי גירושין, חשוב לוודא שמדובר בעורך דין מנוסה בתחום דיני המשפחה, מומלץ עם ניסיון בייצוג בשתי הערכאות – בית המשפט לענייני משפחה ובית הדין הרבני. מלבד רמת המקצועיות והמוניטין, חשוב גם שתהיה כימיה טובה בין עורך הדין ללקוח. מדובר בתהליך טעון מבחינה רגשית שדורש יחסי אמון ותקשורת פתוחה. על עורך הדין להבין לעומק את הצרכים והמטרות של הלקוח, ועל הלקוח לחוש בנוח לחשוף בפני עורך הדין את מכלול הפרטים הרלוונטיים, גם אם מדובר בעניינים אישיים ומורכבים.

עורך דין גירושין

עורך דין גירושין

עוד באותו נושא:

הסכם גירושין

הסכם גירושין הוא מסמך משפטי חשוב ביותר הקובע את תנאי הפרידה בין בני זוג גרושים. ההסכם מסדיר נושאים כגון חלוקת רכוש משותף, משמורת ילדים, מזונות,

קרא עוד...
גירושים

גירושים – הליך של גירושים לרוב, רווי במחשבות, רגשות, פחד, וגולם בחובו נושאים רכושיים. כל אחד מהצדדים הקשורים בגירושין רוצה לצאת מנישואיו בדרך טובה, ועם

קרא עוד...
עורך דין מגשר גירושין

הליך גירושין הוא אחד האירועים המשמעותיים והמאתגרים ביותר בחייו של אדם. מלבד ההיבטים הרגשיים הכרוכים בפירוק התא המשפחתי, ישנם גם היבטים משפטיים וכלכליים מורכבים שיש

קרא עוד...
עלויות התרת נישואין 

רבים מהזוגות המתגרשים ומצויים בפני הליך של התרת נישואין מוצאים את עצמם בפני הליך מורכב עם שאלות רבות וביניהן: כמה עולה התרת נישואין?  מה העלויות

קרא עוד...
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 47 ביקורות
×
js_loader
a5
ערן עזרא – משרד עורכי דין ונוטריון
מחובר/ת
למעבר מהיר לשיחת ווטאסאפ עם עורך דין >>