תפריט
לשיחת ייעוץ חייגו עכשיו!

03-6442224

עוברים את הגירושין ונשארים בחיים

עוברים את הגירושין ונשארים בחיים – הליך הגירושין ופרידה בין בני זוג, יכול להיות מכאיב מאוד, לכן צריך למצוא את הדרך לשלווה פנימית, רגיעה וכח נפשי, כדי לעבור את האירוע הלא נעים בדרך לחיים חדשים. במאמר הזה אשתף אתכם במספר טיפים, כדי שתוכלו להמנע ככל האפשר מתחושות קשות והתנהגות שתגרום לכם להצטער בשלבים מאוחרים יותר:

 

משחק "האשמים"

קודם כל, אתם באמת לא רוצים להטיח האשמות בבן הזוג ולהשאר מרוקנים מאנרגיה, אותה אתם צריכים לשמור עבורכם. אז מה עושים עם כל שק המחשבות הקשות שיש לכם כלפי בן הזוג? כתבו אותם. קחו דף ועט והטיחו בו את כל מה שאתם באמת רוצים לאמר לבן הזוג שלכם ואז שחררו. אל תחזיקו מחשבות שליליות בפנים.

תרגלו לאמר "אני סולח/ת לך", אני מאחל/ת לך את הטוב ביותר". אם האפשרות האחרונה נראית לכם שלב הרבה יותר מאוחר, גם זה בסדר. תוכלו לאחר הכתיבה המשחררת, פשוט לאמר לעצמכם: "אני מצטער/ת וסולח/ת לך", "אני סולח/ת לעצמי". זו דרך מעולה לשחרר את כל סערת הרגשות הפנימית שלכם.

היו ברורים כלפי עצמכם

ככל שתהיו יותר ממוקדים במה שאתם רוצים להשיג בהליך הגירושין, כך תוכלו יותר מהר להתחבר לעתיד שיבוא לאחר הגירושין וזה לטובתכם. אמרו תודה למקום שבו אתם נמצאים כעת, למרות שאין זה המקום שבו אתם באמת רוצים להיות. קשה ככל שתהיה, המחשבה הזו תפתח את לבכם, תנקה את תחושות הכעס והתסכול ותקרב אתכם לסיום ההליך הזה, הרבה יותר מהר ממה שאתם חושבים.

 

לחיות את הרגע הזה

אחד הדברים החשובים ביותר עבורכם, במהלך הליך הגירושין הוא "לחיות את הרגע". כך אתם מאפשרים לעצמכם להשתחרר מהעבר ופחות לחשוב על העתיד, אם מחשבה עליו גורמת לכם דאגה. כאשר אתם חיים שוב ושוב את העבר, אתם רק קיימים/שורדים ואין לכם יכולת להתקדם או לצמוח.

אין זה אומר שאתם לא צריכים לבדוק את הדרך שעשיתם עד עכשיו, כדי להבין בדיעבד את המניעים שלכם. בדיקה מרוחקת של מעשי העבר, תשמור על עתיד מחושב יותר. שאר האירועים הלא נעימים שחוויתם בעבר, הם אירועים שעליכם לשחרר, הם אינם משרתים אתכם.

 

מערכת תמיכה עצמית

בנו לעצמכם מערכת תמיכה עצמית. זוכרים את אחד החברים הקרובים שלכם מדבר שוב ושוב וללא הפסקה על סיום קשר עם בן זוג? הם פשוט לא יכלו להשתחרר מהאירוע הקשה והם תקועים בעבר.נסו להתחבר לכל מה שגורם לכם הנאה, שמחה, הערכה עצמית וכבוד עצמי.

אל תכנסו למעגל הרגשות השליליים, הם יקשו עליכם לעבור את הליך הגירושין ולשרוד אותו בכבוד. אתם זקוקים לאנרגיה כדי להתמודד מול המשפחה, הילדים ועם עצמכם, במראה, כדי לדעת שאתם עומדים בפני התחלה חדשה והיא תהיה טובה יותר.

 

עוברים את הגירושין ונשארים בחיים

עוברים את הגירושין ונשארים בחיים

עוד באותו נושא:

הסכם גירושין

הסכם גירושין הוא מסמך משפטי חשוב ביותר הקובע את תנאי הפרידה בין בני זוג גרושים. ההסכם מסדיר נושאים כגון חלוקת רכוש משותף, משמורת ילדים, מזונות,

קרא עוד...
עורך דין גירושין

לקיים משא ומתן או לנהל הליך משפטי? ההחלטה להתגרש לא פשוטה, בפרט כשיש ילדים. בין אם אתם נמצאים במחשבות על גירושין ובין אם קיבלתם החלטה

קרא עוד...
גירושים

גירושים – הליך של גירושים לרוב, רווי במחשבות, רגשות, פחד, וגולם בחובו נושאים רכושיים. כל אחד מהצדדים הקשורים בגירושין רוצה לצאת מנישואיו בדרך טובה, ועם

קרא עוד...
עורך דין מגשר גירושין

הליך גירושין הוא אחד האירועים המשמעותיים והמאתגרים ביותר בחייו של אדם. מלבד ההיבטים הרגשיים הכרוכים בפירוק התא המשפחתי, ישנם גם היבטים משפטיים וכלכליים מורכבים שיש

קרא עוד...
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 47 ביקורות
×
js_loader
a5
ערן עזרא – משרד עורכי דין ונוטריון
מחובר/ת
למעבר מהיר לשיחת ווטאסאפ עם עורך דין >>