תפריט
לשיחת ייעוץ חייגו עכשיו!

03-6442224

בית דין רבני – מהחיים

תמיד תרוץ לבית דין רבני, כבר שמעתי את זה מהמון עורכי דין, אבל בעקבות השמועה הזו, אני אעלה את מה שעבר עליי. כן, אני בטוח שבעלים רבים כמוני, חשבו ועשו את מה שהיה מצופה, לרוץ להגיש תביעת גירושים.
זה בדיוק מה שעשיתי, רצתי לבית הדין הרבני שילמתי אגרה זניחה כתבתי שאני רוצה להתגרש, לא רוצה יותר את האישה, אנחנו לא מתאימים, ואני רוצה שזה ייעשה כמה שיותר מהר.

מה קרה? לא יכולתי לצפות לתוצאה גרועה מזו. לאחר שלושה חודשים בערך היה דיון בפני הדיינים. אני ברוב תמימותי באתי לסגור עניינים, אלא שהמציאות טפחה על פניי. כן כן, אישתי לקחה עורך דין "ידוע" לגירושים, ובאה עם סיפור קורע לב של שלום בית. אמרתי לה איזה שלום? מתי עשית משהו בשבילי? פינקת אותי? בישלת לי? מתי שאלת אותי לשלומי? מה שכבת איתי? מה את מספרת סיפורים זה ברור שאת רוצה גירושים.

אבל היא המשיכה בשלה, טענה כמה שהיא אוהבת אותי, כמה שהיא רוצה בקרבתי, כמה שהיא מעוניינת שנהיה כמו פעם שמתאים לנו טיפול, איזה טיפול אמרתי? טיפול זוגי היא ענתה, אמרתי לה שהצעתי את זה 100 פעמים בעבר והיא סירבה, אבל היא הטיחה בי "אתה משקר" ואם הצעת כנראה שגם אתה רוצה, אז קדימה, לא חבל להרוס? כמה זמן בנינו וככה סתם להרוס הכל ברגע?

וחוץ מזה היא טענה שהיא רוצה שעד שיתבהרו העניינים שאזון אותה, היא קראה לזה "מזונות אישה", אמרתי לה אבל את לא אישתי, ובוודאי שלא מתנהגת ככה, אבל כלום לא עזר. היא אמרה שהיא לא רוצה להיות תלויה בי, היא אישתי ורוצה את מזונותיה, שאזון אותה, שאפרנס, שאקנה, בקיצור "כספומט", ואני מה איתי? לא יודע, אני רוצה רק להתגרש ואני יודע יודע שגם היא רוצה, אבל הנה הלכה לעורכי דין והדריכו אותה בדיוק מה לומר, ואני מה איתי? אז מה אם אני מרוויח טוב? אז מה?

אני צריך להיות מקור כספי ותו לא? הייתי מתוסכל ושאלו אותי הדיינים, למה אתה ממהר להתגרש? אמרתי כי גם היא רוצה, אמרו לי עזוב אותה, בוא נדבר עלייך, בוא נדבר עלייך, היא תשתנה, אנחנו נדבר איתה, אולי היא תלך לרבנית ותלמד להתנהד, עזוב אותה, אתה יכול להשתנות? ניסיתי להסביר שהכל אבוד במערכת היחסים הזו והיא רוצה רק כסף.

ואז חשבתי בליבי… מה אמרו לי? בית דין רבני טוב לגברים? הייתכן? לא ידעתי נפשי מרב צער, ולמה אני פה לבד, למה לה יש עורך דין ולי לא, ואז אמרו לי נפנה אתכם לטיפול זוגי ופסקו לה מזונות אישה בסך של 3,500 ₪ לחודש.

הייתי חסר אונים, לא יכול להיות שאף אחד לא מבין אותי, לא יכול להיות שכולם אטומים, לא יכול להיות שרק אני חושב שהכל לא בסדר, כבר התחלתי להאמין לה שהיא רוצה אותי בחזרה, אבל אז, הגיע הערב, חזרנו הביתה כמו שני אויבים, כמו שני אנשים זרים, היא עם מזונות אישה ואני עם כאב לב, ואיזה טיפול זוגי ואיזה נעליים, לא קרה ולא יקרה, הכל היה תכסיס, ואני? אני התחלתי את זה, רצתי לבית דין רבני ושילמתי כמה שקלים של אגרה כדי לסיים עם כל הסבל הנורא הזה וכל רצוני מהו?

להביא לגירושים. גירושים? לא בשבילי… או שכן… אין לי ברירה אחרת, אחרת, אצטרך לשאת במזונות אישה הללו עד אינסוף ומה יהיה גורלי? לעבוד בשבילה? להמשיך ולעבוד בשבילה… מה עליי לעשות? מה יהיה הסוף? למה לא לקחתי איש מקצוע מלכתחילה? איך נתתי לזה לברוח ממני… למה כל זה קורה? מה היא חכמה יותר?

אולי היא בכלל עושה מה שאומרים לה? לא יודע רק מה שבטוח זה שאני לא יכול להתמודד עם זה לבד ואני צריך לקבל ייעוץ מקצועי, כי אחרי הכל, כנראה שאני לא מבין יותר מידי בדברים האלו, לא שהתיימרתי להבין,
פשוט לא חשבתי שזה כל כך מסובך, ולא חשבתי שיהיה עליי לעבוד את מסכם הגהינום הזו, שאני לא מאחל, אבל לא מאחל לרף אחד, ומה נשאר לומר? בית דין רבני טוב לגברים? כבר הבנתם שעבורי זה לא המצב.

כבר הבנתם שעבורי הם לא עשו את העבודה וכבר הבנתם שאין לי שום ברירה, רק בשלב זה להשלים עם המצב ולחשוב פעם נוספת.

 

בית דין רבני – מהחיים

בית דין רבני – מהחיים

עוד באותו נושא:

הסכם גירושין

הסכם גירושין הוא מסמך משפטי חשוב ביותר הקובע את תנאי הפרידה בין בני זוג גרושים. ההסכם מסדיר נושאים כגון חלוקת רכוש משותף, משמורת ילדים, מזונות,

קרא עוד...
עורך דין גירושין

לקיים משא ומתן או לנהל הליך משפטי? ההחלטה להתגרש לא פשוטה, בפרט כשיש ילדים. בין אם אתם נמצאים במחשבות על גירושין ובין אם קיבלתם החלטה

קרא עוד...
גירושים

גירושים – הליך של גירושים לרוב, רווי במחשבות, רגשות, פחד, וגולם בחובו נושאים רכושיים. כל אחד מהצדדים הקשורים בגירושין רוצה לצאת מנישואיו בדרך טובה, ועם

קרא עוד...
עורך דין מגשר גירושין

הליך גירושין הוא אחד האירועים המשמעותיים והמאתגרים ביותר בחייו של אדם. מלבד ההיבטים הרגשיים הכרוכים בפירוק התא המשפחתי, ישנם גם היבטים משפטיים וכלכליים מורכבים שיש

קרא עוד...
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 47 ביקורות
×
js_loader
a5
ערן עזרא – משרד עורכי דין ונוטריון
מחובר/ת
למעבר מהיר לשיחת ווטאסאפ עם עורך דין >>