תפריט
לשיחת ייעוץ חייגו עכשיו!

03-6442224

עורך דין גישור גירושין  

גירושין הם מהאירועים המשמעותיים והמאתגרים ביותר שאדם עשוי לעבור. כדי לצלוח אותם בהצלחה ובמינימום נזקים, רבים בוחרים להיעזר בשירותיו של עורך דין גישור גירושין. מהו תפקידו של עורך דין כזה? מהם היתרונות של גישור על פני הליך משפטי רגיל? ואיך תדעו לבחור עורך דין גישור מיומן? כל התשובות להלן.

 

תפקידיו של עורך דין גישור גירושין

אחת הדרכים היעילות והנפוצות ליישוב סכסוכי גירושין היא באמצעות הליך גישור בסיוע עורך דין לענייני משפחה שלו הסמכה לשמש כמגשר בהליכי גירושין.

תפקידו העיקרי הוא לסייע לבני הזוג המתגרשים להגיע להסכמות בדבר תנאי הגירושין, תוך מזעור החיכוכים והמריבות ביניהם. בניגוד להליכים משפטיים מסורתיים, בגישור שני הצדדים מעורבים בצורה פעילה בהליך ומנסים בהובלתו של עורך הדין, למצוא פתרונות מוסכמים לנושאים השנויים במחלוקת, כמו חלוקת רכוש, משמורת על ילדים, מזונות וכדומה.

 

מדוע כדאי לפנות לשירותיו של עו"ד גישור גירושין?

הנה כמה סיבות מרכזיות בעטיין מומלץ לפנות אל עו"ד גישור גירושין כחלופה להגשת תביעות גירושין שיתנהלו בבית המשפט:

 

ניסיון בדיני משפחה וגישור

לעורך דין גישור גירושין ידע מקיף ועמוק בתחום דיני המשפחה והגירושין. הוא מכיר היטב את החוקים, התקנות והפסיקה הרלוונטיים, ויודע כיצד ליישם אותם בפועל בכל מקרה לגופו. עו"ד דיני משפחה הוא בדרך כלל בעל ניסיון מעשי רב בליווי זוגות בהליכי גישור, והוא מיומן בשימוש בטכניקות מגוונות לצורך קידום הדיאלוג וגיבוש הסכמות.

 

ליווי וייצוג משפטי לאורך כל הדרך

עורך דין לענייני גישור גירושין מלווה את לקוחותיו לכל אורך הליך הגישור, החל משלב ההיוועצות הראשונית ועד לכדי עיגון ההסכמות בהסכם גירושין מחייב. הוא דואג שהאינטרסים והזכויות של הלקוח יהיו מוגנים, ושההסכם הסופי יהיה הוגן, מקיף וברור. במידת הצורך, עורך הדין גם יכול לייצג את הלקוח מול הערכאות השיפוטיות לצורך אישור הסכם הגירושין ומתן תוקף משפטי להסדרים הכלולים בו.

 

חיסכון בזמן ובעלויות

אחד היתרונות המשמעותיים של גישור גירושין על ידי עורך דין לעומת הליך משפטי רגיל הוא החיסכון בזמן ובהוצאות. בעוד שהתדיינות בבית משפט עלולה להימשך חודשים רבים ואף שנים ולעלות הון רב, הרי שרוב הגישורים מסתיימים בהצלחה בתוך מספר חודשים וכרוכים בעלויות נמוכות יותר. גם אם בני הזוג בוחרים בסופו של דבר שלא להתגרש בהסכמה, הרי שעדיין נשמרת להם הזכות לפנות לבית המשפט ללא כל השלכות שליליות.

 

מזעור הנזקים הרגשיים לכל המעורבים

גירושין הם חוויה קשה ומלחיצה עבור שני בני הזוג וילדיהם. אבל בעוד שבהליך משפטי קלאסי יש בדרך כלל "מנצח" ו"מפסיד", הרי שגישור בסיוע עורך דין מתמקד בחיפוש אחר פתרונות יצירתיים וגמישים שייטיבו עם שני הצדדים. באמצעות דיאלוג פתוח ואמפתי, ניתן להגיע להסכמות שיתנו מענה מיטבי לצרכים ולרצונות של בני המשפחה, ויצמצמו ככל הניתן את הפגיעה הנפשית בהורים ובילדים.

 

לסיכום

הליך גישור גירושין בסיוע עורך דין משפחה מנוסה, יכול להוות פתרון מצוין עבור זוגות מתגרשים שמעוניינים לסיים את הקשר הזוגי בדרכי שלום ותוך הימנעות מקונפליקטים מיותרים. בעזרת מיומנות, אמפתיה וידע משפטי נרחב, יכול עורך דין גישור גירושין לסייע לכם לעצב הסכם גירושין אופטימלי, שיבטיח את האינטרסים שלכם ושל ילדיכם לאורך זמן. לכן אם אתם ניצבים בפתחו של משבר נישואין – אל תהססו לפנות לעורך דין גישור מוסמך ולהתחיל את הדרך לעבר עתיד טוב יותר.

 

שאלות ותשובות בנושא עורך דין גישור גירושין

בכדי לוודא שבחרתם עורך דין גישור מתאים, מומלץ לבדוק את רמת הניסיון שלו בתחום, לקרוא ביקורות של לקוחות קודמים, ולקיים פגישת ייעוץ ראשונית כדי לבחון את מידת ההתאמה והכימיה ביניכם. חשוב לבחור עורך דין שתרגישו בנוח לשתף אותו במידע אישי ושתוכלו לפתח איתו יחסי אמון לאורך הדרך.

ככלל, עורך דין גישור אינו מקבל החלטות עבור הצדדים, אלא מסייע להם להגיע להסכמות בעצמם. עם זאת, הוא בהחלט יכול לתת עצות והכוונה משפטית לגבי ההשלכות של כל החלטה, ולוודא שההסכם הסופי יהיה חוקי, הוגן וישים.

גם אם בסופו של דבר לא מושגות הסכמות מלאות במסגרת הגישור, עדיין שמורה לבני הזוג הזכות לפנות לערכאות המשפטיות ללא השלכות שליליות. יתרה מכך, לעיתים עצם ההשתתפות בהליך הגישור יכולה לסייע בצמצום המחלוקות ומיקוד הדיון המשפטי בנקודות המהותיות.

שכר הטרחה של עורך דין לגישור משתנה ממקרה למקרה, בהתאם למורכבות ההליך ולמספר הישיבות הנדרשות. לרוב מדובר בעלות המתחלקת בין שני בני הזוג, והעלות מורכבת – בדרך כלל  – גם מעבודה לפי חיוב של שעות גישור וגם לגבע עבודה של עריכת הסכם הגירושין. 

 

עורך דין גישור גירושין  

עורך דין גישור גירושין

עוד באותו נושא:

מגשר גירושין

מה זה גישור? גישור הוא הליך ליישוב סכסוכים מחוץ לכותלי בית המשפט. גישור מתבצע באמצעות מגשר שעבר הסמכה בגישור. למגשר יש תפקיד חשוב בסכסוך גירושין.

קרא עוד...
מגשר גירושין במרכז  

גירושין הם מהאירועים המלחיצים והמאתגרים ביותר שזוג יכול לעבור, במיוחד כאשר מעורבים בתהליך גם ילדים. למרות שרוב הזוגות עושים כל שביכולתם כדי להימנע מגירושין, לעתים

קרא עוד...
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 47 ביקורות
×
js_loader
a5
ערן עזרא – משרד עורכי דין ונוטריון
מחובר/ת
למעבר מהיר לשיחת ווטאסאפ עם עורך דין >>