תפריט
לשיחת ייעוץ חייגו עכשיו!

03-6442224

גישור

עורך דין ערן עזרא הינו מגשר מוסמך עם התמחות ספציפית בהליכי גירושין. לעורך דין עזרא ניסיון רב בניהול הליכי גישור בהליכי גירושין. הליך גישור מהווה את האלטרנטיבה לניהול הליכים משפטיים. הפניה לגישור מתבצעת, על פי רוב, כאשר לשני הצדדים יש אינטרס משותף לנסות ולהביא את העניין לכדי פשרה.

גישור הינו הליך חלופי לפתרון הסכסוך מחוץ לכותלי בית המשפט. גישור יכול להתבצע בין מספר רב של גורמים, בין זוגות מתגרשים, חברות, עסקים, צדדים שלישיים ועוד. הליך של גישור הינו הליך של הידברות מוסכמת של צדדים עם מגשר, בין בפגישות משותפות ובין בפגישות פרטניות, בהתאם לאופן שבו מנהל המגשר את ההליך.

הליך של גישור בענייני משפחה יכול להביא לפתרון סכסוך בדרך יעלה, מהירה וקצרה. גם לצורך כך, מן הראוי לבחור מגשר מתאים, בעל ניסיון משמעותי, הכרת הדין והתמחות ספציפית לדיני משפחה.

כחלק ממאפייני הליך הגישור, על המגשר להיות, בין היתר, נייטרלי, לנהוג בהגינות, בתום לב וללא משוא פנים. הצדדים משתתפים בהליך הגישור מרצונם הטוב והחופשי. כחלק מיתרונות הגישור, ההליך מאפשר למצוא פתרונות יצירתיים ולמקסם את התועלת של שני הצדדים.

בהליכי גירושין קיים גישור חובה

חוק המהו"ת ותקנות להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה קובעים שלפני הגשת תביעה בבית משפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני – יש להגיש בקשה ליישוב סכסוך. אם כך – כאמור, במסגרת הליכי הגירושין קיימים דינים ספציפיים שמהווים ניסיון להליך של גישור.

מטרתו של החוק היא לעודד צדדים הנמצאים לפני הליך גירושין לנסות לפתור את המשבר בדרך של יישוב סכסוך. לאחר שתוגש הבקשה ליישוב הסכסוך, תיקבע לצדדים פגישת מהו"ת שמשמעותה – מסירת מידע, היכרות ותיאום ביחידת הסיוע שליד בית המשפט לענייני משפחה.

חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין לגירושין טרם פתיחתו של הליך יישוב סכסוך וזאת ממספר טעמים.

  1. מעת שמוגשת הבקשה ליישוב סכסוך, במסגרתה אותו ההליך כל צד יכול להגיע לערכאה השיפוטית סעדים דחופים בנושאים מסוימים.
  2. מעת שמוגשת הבקשה ליישוב סכסוך, הוראות הדין מגדירות את המועדים שניתן להגיש תובענות תוך לקיחת בחשבון שהצד שהגיש את הבקשה ליישוב סכסוך, מקבל קדימות.
  3. מעת שמוגשת הבקשה ליישוב סכסוך, לרוב המדובר במצבים רגישים של צדדים אשר נמצאים לא במצב "הטבעי", אלא תחת זימון למהו"ת, ויש חשיבות לניהול ההליך ולבניית אסטרטגייה מתאימה.
  4. בתום הפגישה הראשונה במהו"ת יתבקשו הצדדים לשקול אפשרות של הודעה על עיכוב הליכים או על סיום ההליך ויש חשיבות לקבלת ייעוץ מתאים.
  5. לפגישת המהו"ת הראשונה – מתייצבים הצדדים ללא ליווי של עורכי דין, אך לאחר מכן, עורכי הדין יכולים להתלוות למפגשים.
  6. יש חשיבות מבחינת הוראות הדין למועד שבו נפתח תיק היישוב סכסוך, לצורך הדוגמא, לגבי חיוב במזונות זמניים, "מועד הקרע" וכיוצ"ב.
  7. הן לצורך פתרון הסכסוך בדרכי שלום בהסכמה והן לצורך בחינת החלופה של ניהול ההליכים המשפטיים, חשוב להיוועץ בעו"ד לאורך ההליך בכדי לקבל את התמונה המשפטית המלאה.

 

מכאן – שמומלץ ורצוי שבמקרים מתאימים, יסתיים ההליך בדרך של ליווי לגירושין בהסכמה, וזאת ללא התדיינויות משפטיות ולצורך כך, יש חשיבות רבה בליווי עורך דין גירושין המתמחה בתחום אשר יוכל לייצג אתכם בדרך הטובה ביותר לפתרון הסכסוך בדרכי שלום.

גישור

גישור

עוד באותו נושא:

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 47 ביקורות
×
js_loader
a5
ערן עזרא – משרד עורכי דין ונוטריון
מחובר/ת
למעבר מהיר לשיחת ווטאסאפ עם עורך דין >>