תפריט
לשיחת ייעוץ חייגו עכשיו!

03-6442224

עריכת צוואה

עריכת צוואה

בשלבים מסוימים בחיים, חושב אדם, על אחרית ימיו. מסיבות שונות ומגוונות אי הותרת צוואה עלולה לגרום לסכסוכי יורשים. הותרת צוואה מבטיחה שרצונו של המוריש ימומש.

קיימת חשיבות רבה לעריכת צוואה. היא מקנה הגנה. זו הדרך המתאימה ביותר למימוש חלוקת רכושו של אדם, לפי רצונו. צוואה ערוכה כדין, תקנה הגנה ושקט נפשי הן למוריש והן לזכאים לרשת על פי אותה הצוואה.

כשאין צוואה – הירושה תהא על פי דין. על פי חוק הירושה כאשר אדם נפטר ולא השאיר אחריו צוואה חוקית, רכושו עובר לבת זוגו ולילדיו. הירושה תחולק מחציתה לבן הזוג, והיתר לילדים בחלקים שווים. אם רצונו של המוריש להוריש את הרכוש אחרת, עליו לערוך צוואה.

תקפות צוואה – צוואה תקפה כל עוד לא נערכה צוואה אחרת במקומה. המשמעות היא שאין התיישנות על צוואה.

סכסוכי יורשים – במקרים רבים יש ניסיונות המלווים בטענות כנגד תקפותה של צוואה. חלק מהטענות מתמקדות בשיקול דעתו של המוריש, ברצונו האמיתי, ובבריאותו וצלילותו. רצוי  לערוך את הצוואה כדין, על פי כל הכללים.

סוגי צוואות – קיימים סוגים רבים של צוואות: צוואה בכתב יד, צוואה בעדים, צוואה בפני רשות, צוואה בעל פה. קיימת צוואה הדדית שקיימות לה השלכות משמעותיות לעומת צוואה רגילה.

עורך דין עריכת צוואה –  עריכת צוואה היא עניין לא מורכב, שהעלויות בגינה יחסית נמוכות, והאפקטיביות שלה מקסימאלית. מומלץ לפנות לעורך דין אשר יערוך צוואה על פי הכללים המקובלים, עם אישור כדין.

לקבלת ייעוץ מיידי מעורך דין לכתיבת צוואה (עריכת צוואה) הינכם מוזמנים ליצור קשר לנייד שמספרו – 052-5070050.

הינכם מוזמנים לקרוא כתבה מעניינת שפורסמה על ידי משרדנו בגלובס "סכסוכי יורשים – איך תימנעו מזה, את/ה ויקיריך?". האתר מכיל את כל המידע הרלוונטי לענייני ירושה וצוואה:

ירושה – צוואה

סוגי צוואה

הפקדת צוואה

כתובות וטלפונים של הרשם לענייני ירושה

אגרות בדיני ירושה

עוד באותו נושא:

עורך דין התנגדות לצוואה

לאחר מותו של אדם קרוב, ייתכן שתתעורר מחלוקת בנוגע לצוואתו. במקרים אלה, ייתכן שתצטרכו לשקול הגשת התנגדות לצוואה. הליך זה מורכב ודורש ידע משפטי נרחב,

קרא עוד...
תצהיר התנגדות לצוואה

מותו של אדם קרוב הוא אירוע קשה ומטלטל. לצד הצער והאבל, נאלצים בני המשפחה להתמודד גם עם עניינים משפטיים ובירוקרטיים, ביניהם קיום צוואה. בחלק מהמקרים

קרא עוד...
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 47 ביקורות
×
js_loader
a5
ערן עזרא – משרד עורכי דין ונוטריון
מחובר/ת
למעבר מהיר לשיחת ווטאסאפ עם עורך דין >>