תביעות גירושין

 תביעת גירושין היא פנייה לבית הדין הרבני בכתב תביעה, במסגרתו יש לפרט, בין היתר, עילות גירושין. הסמכות הייחודית לדון בתביעת גירושין של יהודים מסורה לבית הדין הרבני.
סוגיית המשמורת (משמורת ילדים) כרוכה מעצם טיבה וטבעה לתביעת הגירושין ולכן אין צורך לכרוך אותה.
ענייני רכוש ומזונות. ניתן לכרוך לתביעת גירושין גם ענייני רכוש ומזונות. לכך, יש חשיבות גדולה בנושא של 'מרוץ הסמכויות'. מי מקדים את מי ולאן. האם לבית משפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני.
מומלץ לבחון את כל האפשרויות בטרם "רצים" לבית הדין הרבני בפתיחת תיק גירושין. יחד עם זאת אל לכם להיות שאננים ולהמתין לקבל מבן הזוג תביעות.
לאן להגיש תביעות? המיתוס שהגבר יגיש תמיד בבית הדין הרבני תביעת גירושין והאישה תגיש תמיד לבית המשפט לענייני משפחה לא נכון. זה צורך בראייה אסטרטגית כוללת בעניין של תביעות הגירושין או בפניה לתביעות אחרות לבית המשפט.
אישור הסכם גירושין. גם אם הגשתם בהסכמה לבית המשפט לענייני משפחה הסכם גירושין, תמיד ייכתב במסגרת פסק הדין של שופט בית משפט לענייני משפחה, שפסק הדין לא חל על נושא הגירושין שכן עניין זה שייך לסמכותו של בית הדין הרבני. זו הסיבה שיש צורך לאחר אישורו של הסכם גירושין לפנות בבקשה לבית הדין הרבני לצורך מתן פסק דין לגירושין ולפתיחת תיק לסידור גט.
לא תמיד תביעת גירושין היא דרך המלך. משרדנו עוסק בנושאים הקשורים לתביעת גירושין ולאסטרטגיית גירושין כוללת.
ליעוץ מידי ניתן לפנות לנייד שמספרו – 052-5070050 או להשאיר פרטים בדף יצירת הקשר ואנו ניצור עימכם קשר בהקדם.

אם קראתם פרק זה ודאי תרצו לקרוא את הכתבה בנושא – גירושין ברבנות