תפריט
לשיחת ייעוץ חייגו עכשיו!

03-6442224

עורך דין מזונות

לעורך דין לענייני מזונות תפקיד מכריע במתן הכוונה וייצוג משפטי בטיפול בסוגיית המזונות במסגרת הסכם הגירושין, באכיפת תשלום המזונות כסדרם ובהגשת בקשות להפחתת מזונות או הגדלתם. בשורות הבאות נדון בהרחבה בתפקידו של עורך דין מזונות, הצורך בשירותיו והדרך למצוא עו"ד גירושין שיספק לכם מענה מועיל ומיטיב בהקשר זה. מזונות ילדים נחשבים לאחת הסוגיות המורכבות ביותר והרגישות ביותר בדיני משפחה בישראל, ולכן רבים פונים לעורכי דין לענייני גירושין עם ניסיון בתיקי מזונות, כדי לקבל ייעוץ, ייצוג וליווי משפטי בהליכי קביעה וגבייה של מזונות. עורך דין מזונות יכול לסייע רבות הן להורים תובעים והן להורים נתבעים, ולדאוג שזכויות הילדים ימומשו על הצד הטוב ביותר.

 

מהו עורך דין מזונות?

עורך דין מזונות הוא עורך דין לענייני משפחה וגירושין. עיקר עיסוקו של עורך דין מזונות הוא בייצוג הורים בהליכים משפטיים הקשורים לקביעה וגבייה של מזונות ילדים.

 

על תפקידו של עורך דין מזונות

תפקידו של עו"ד מזונות מכסה מספר תחומי אחריות שהעיקריים בהם הם כדלקמן:

 1. ייעוץ והכוונה משפטית בגירושין: עורך דין למזונות מתמחה בדיני משפחה ובעל ידע מעמיק בחקיקה הנוגעים לתשלומי המזונות. עו"ד מזונות שהוא למעשה עורך דין גירושין, מספק ללקוחותיו ייעוץ מקצועי לגבי זכויותיהם וחובותיהם על פי חוק, בהקשר לדמי מזונות ילדים, דמי מזונות אישה, דמי מזונות זמניים, הקשר של אלו לנושאים אחרים הכרוכים בתיק הגירושין (כמו ענייני המשמורת) וכיוצא באלו.
  עורכי דין לענייני מזונות מסייעים ללקוחותיהם בהבנת המסגרת המשפטית המשפיעה על קציבת סכום המזונות, מסבירים את הקריטריונים הרלוונטיים אליהם מתייחסים בתי המשפט בתביעת מזונות ומסייעים ללקוחות להתמודד בצורה נבונה עם תהליך קביעת גובה המזונות בגירושין או בהתרחש שינויים המצדיקים הגשת בקשה לשינוי בגובה דמי המזונות לאחר הגירושין.
 2. משא ומתן וגישור: לעו"ד מזונות תפקיד מכריע במשא ומתן ובגישור בהסכמי מזונות בין הצדדים המתגרשים. עורך דין למזונות שואף להגיע להסכמה בין הצדדים המתחשבת במצבם הכלכלי ומתיישרת עם הדרישות החוקיות לתשלום מזונות.
 3. חישוב מזונות: חישוב סכום המזונות הוא משימה מורכבת, בהתחשב בגורמים השונים המשפיעים על העניין ומשתנים ממקרה למקרה. עורך דין לענייני מזונות מסייע להעריך בצורה מדויקת את הנסיבות הכלכליות של שני בני הזוג, לרבות הכנסה, נכסים והתחייבויות, ומשתמש במידע זה כדי לקבוע סכום מזונות הוגן וצודק, תוך הבטחה שהוא עומד בהנחיות המשפטיות.
 4. תיעוד משפטי וייצוג בבית המשפט: הכנת מסמכים משפטיים והצגתם בבית המשפט היא חלק בלתי נפרד מתהליך קביעת המזונות בגירושין. עוד מזונות מנסח ובוחן את ההסכמים המשפטיים הרלוונטיים לעניין, כגון הצעות להסכם מזונות, על מנת להבטיח את תקפותם החוקית. בנוסף, עורך הדין מייצג את לקוחותיו בהליכים בבית המשפט, מגן על זכויותיהם ומייצג את האינטרסים שלהם ביעילות בפני השופט.
 5. אכיפה ושינוי: במקרים בהם הסכמי מזונות אינם מכובדים על ידי המשלם או דורשים שינוי עקב נסיבות משתנות, עורך דין דיני מזונות מעניק סיוע באכיפת ההסכמים או עדכונם באמצעות בית המשפט.

 

למה צריך עורך דין מזונות?

פנייה לעו"ד מזונות חיונית מאוד במצבים מסוימים. לדוגמה, אם ההורה השני לא מסכים עם גובה המזונות, הסדרי המשמורת או תנאי הגירושין, הידע המשפטי של עו"ד מזונות בנוגע לחוקים ופסקי דין רלוונטיים, יכול לעזור להציג את האינטרסים שלכם בבית המשפט בצורה יעילה. בנוסף, אם להורה השני יש עורך דין, ליווי וייצוג משפטי מעורך דין משלכם, יבטיח שתזכו לייצוג הוגן והבנה של תהליכים משפטיים.

עורך דין דיני מזונות, יכול גם לסייע בחישוב מדויק של מזונות ילדים על סמך הנוסחה שעליה נשען שופט בית המשפט בקציבת המזונות ולסייע בבעיות משמורת ילדים משיקות. בנוסף, אם אתם צריכים לשנות הסדרי מזונות קיימים, עורך דין יוכל להדריך אתכם בתהליך ולספק לבית המשפט ראיות לשינויים מהותיים שחלו בחייכם כדי לתמוך בבקשה להגדלת מזונות, הקטנת מזונות או ביטול מזונות מצידכם.

 

מה עורך דין מזונות יכול לעשות למענכם?

עורך דין מזונות יכול לסייע לכם במגוון דרכים בנוגע לנושא המזונות:

ייעוץ משפטי

עורך הדין ייתן לכם הסבר מקיף על זכויותיכם וחובותיכם המשפטיות בנוגע למזונות הילדים, בהתאם לנסיבות הספציפיות שלכם.

 

סיוע במשא ומתן

עורך הדין ינהל עבורכם את המו"מ מול בן / בת הזוג לגבי סכום המזונות, אופן ומועדי התשלום ועוד.

 

הכנת מסמכים משפטיים

עורך הדין יכין עבורכם את כל הבקשות, התביעות והמסמכים המשפטיים הרלוונטיים.

 

ייצוג משפטי

עורך הדין ייצג אתכם בדיונים בבית המשפט בנושא המזונות וינהל את התיק המשפטי באופן מקצועי.

 

ליווי בהליכי אכיפה

במידת הצורך, עורך הדין ילווה אתכם בהליכי גבייה ואכיפת תשלום המזונות.

 

הכנת והגשת ערעורים

עורך הדין ייצג אתכם בהליכי ערעור על החלטות בית המשפט בנושא המזונות.

בקיצור, עורך דין מנוסה יוכל לייצג את עניינכם באופן מקצועי ויסייע לכם להשיג את זכויותיכם בנושא זה.

 

מתי כדאי לפנות אל עורך דין מזונות?

כדאי לפנות אל עורך דין מזונות במספר מצבים:

 • לפני הגירושין – לפני פנייה לערכאות שיפוטיות- – עוד לפני הגשת בקשה ליישוב סכסוכים במשפחה הקודמת לתביעת הגירושין, כדאי להתייעץ עם עורך דין מזונות כדי להבין מהן הזכויות והחובות בנושא המזונות.
 • בעיתוי בו מי מהצדדים מרגיש שפרידה קרבה – ברגע שמתרחשת פרידה בין בני זוג ויש ילדים, מומלץ להיוועץ בעניין המזונות.
 • קושי בהסכמה על גובה המזונות – אם יש מחלוקת בין ההורים לגבי סכום המזונות, עורך דין יכול לסייע במו"מ או בניהול וייצוג הליכים משפטיים.
 • אי תשלום מזונות – במידה ואחד ההורים אינו משלם מזונות כסדרם, ניתן לפנות לעורך דין לשם אכיפה.
 • שינוי נסיבות – אם חל שינוי משמעותי בהכנסות של אחד ההורים, אפשר לבקש עדכון גובה המזונות בעזרת עורך דין – קרי הגדלת מזונות קטינים או הפחתת מזונות קטינים.
 • ייצוג משפטי – בכל שלב של הליך משפטי הקשור למזונות, מומלץ להיוועץ או להיות מיוצג על ידי עורך דין מזונות.

 

איזה רקע מקצועי ניתן לצפות שיהיה לעורך דין לענייני מזונות בישראל?

עורך דין מזונות, מומלץ שיהיה לו רקע מקצועי רלוונטי:

 • תואר ראשון במשפטים – זוהי דרישת סף בסיסית לכל עורך דין בישראל.
 • רישיון ישראלי לעריכת דין – הסמכה מטעם לשכת עורכי הדין לעסוק בתחום.
 • ניסיון מוכח בדיני משפחה – הכרחי להבנת הנושאים השונים הכרוכים במזונות.
 • בקיאות ספציפית בדיני מזונות – יתרון ניכר לבקיאות והיכרות עם פסיקה והליכי גבייה בתחום המזונות.
 • ידע בחקיקה ופסיקה בתחום המזונות – שליטה בחוקים, תקנות ופסיקות בית המשפט העליון בנושא.
 • ידע בהליכי אכיפת מזונות – ניסיון בהוצאה לפועל, עיקולים, שעבודים והליכי גבייה.
 • יחסי אנוש ויכולת מו"מ – יכולת לנהל משא ומתן עם בן / בת הזוג באופן מקצועי ויעיל.

 

איך ניתן למצוא עו"ד מזונות מומלץ בישראל?

כדי למצוא עורך דין מזונות מומלץ, מומלץ לבדוק המלצות של מכרים שהיו שבעי רצון משירותיו של עורך דין כזה. כמו כן, אפשר לחפש באינטרנט דירוגים וביקורות על עורכי דין לענייני מזונות. חשוב לוודא שעורך הדין אכן בעל ניסיון והישגים בתחום זה, ושיש לו יחסי אנוש טובים וקשרים חיוביים עם לקוחותיו. בדרך כלל, עורך דין מזונות מומלץ יהיה בעל מוניטין חיובי ושביעות רצון גבוהה מצד לקוחותיו הקודמים.

 

10 שאלות שכדאי לשאול בפגישת הייעוץ הראשונית מול עו"ד מזונות

כדאי לשאול מספר שאלות חשובות בפגישת הייעוץ הראשונית עם עורך דין מזונות:

 1. מהי מידת הניסיון שלך בתיקי מזונות?
 2. בכמה תיקי מזונות טיפלת עד כה?
 3. האם יש לך ניסיון ספציפי במקרים דומים לשלי?
 4. מהי שיטת העבודה שלך מול הלקוח בנושא המזונות?
 5. מהם שלבי הטיפול בתיק מזונות טיפוסי אצלך?
 6. כיצד אתה מעריך שתוכל לסייע לי בפתרון בעיית המזונות שלי?
 7. כמה זמן להערכתך ייקח הטיפול בתיק שלי?
 8. מה גובה שכר הטרחה עבור ליווי משפטי בנושא המזונות?
 9. האם יש לך המלצות מלקוחות קודמים שנעזרו בשירותיך בנושא מזונות?
 10. האם תוכל לספק לי דוגמאות להצלחות שלך בתיקי מזונות?

 

איך נקבע גובה שכר טרחת עורך דין מזונות?

גובה שכר טרחת עורך דין מזונות בישראל אינו קבוע, אלא נקבע על ידי עורך הדין עצמו, בהתאם לנסיבות העניין. קיימים מספר גורמים המשפיעים על גובה שכר הטרחה, כגון:

מורכבות התביעה או מורכבות כתב ההגנה

ככל שהתביעה מורכבת יותר, כך גובה שכר הטרחה צפוי להיות גבוה יותר.

כך גם, ככל שכתב ההגנה מורכב יותר, כך גובה שכר הטרחה צפוי להיות גבוה יותר.

 

היקף העבודה הנדרש

ככל שהיקף העבודה הנדרש לטיפול בתיק גדול יותר, כך גובה שכר הטרחה צפוי להיות גבוה יותר.

 

הניסיון והמוניטין של עורך הדין

עורכי דין בעלי ניסיון ומוניטין גבוה עשויים לגבות שכר טרחה גבוה יותר.

בקצרה, שכר טרחת עורכי דין מזונות נע בטווח רחב של מחירים. עורכי דין רבים גובים שכר טרחה מוגדל עבור טיפול בתביעות מזונות, בשל המורכבות הרבה של ההליכים המשפטיים בתחום זה.

חשוב לזכור – שמעבר לשכר הטרחה, יהיו אגרות הקשורות לערכאה השיפוטית ובמידת הצורך גם חוות דעת של מומחים.

 

9 טיפים למציאת עורך דין מזונות מומלץ

להלן מספר שלבים שיעזרו לכם למצוא עורך דין מזונות טוב:

 1. בקשו המלצות: התחילו בחיפוש המלצות מחברים, משפחה או קולגות שעברו תהליך גירושין וטיפול בתביעת מזונות. המלצות אישיות של מי שנעזרו בעצמם בעורכי דין לענייני מזונות, מתגלות לעיתים קרובות כאמינות ומועילות מאוד.
 2. בצעו תחקיר אונליין: בצעו חיפוש של עורכי דין מזונות באינטרנט והרכיבו לעצמכם רשימת עורכי דין פוטנציאליים לענייני גירושין באזורכם, המתמחים בעריכת הסכמי מזונות, ייצוג בתביעות מזונות והגשת בקשות לשינוי דמי המזונות. קראו חוות דעת של לקוחות כדי לעמוד על המוניטין של עורכי הדין השונים שמצאתם ואיכות השירותים שלהם.
 3. אל תתפשרו על התמחות בדיני משפחה: וודאו כי עורך הדין שתבחרו הוא עו"ד דיני משפחה המתמחה בתיקי גירושין ובעל ניסיון משמעותי בטיפול בתיקי מזונות. דיני משפחה הם תחום מיוחד, ולעו"ד בעל מומחיות בתחום זה תהיה הבנה מעמיקה של החוקים, ההליכים והתקדימים של בתי המשפט הרלוונטיים.
 4. בדקו את רשיון עורך הדין: חשוב לבדוק שעורך הדין שייצג אתכם בגירושין הוא בעל רישיון תקף לעריכת דין בארץ.
 5. קבעו ייעוץ ראשוני: צרו קשר עם עורכי הדין הפוטנציאליים למזונות שמצאתם, וקבעו ייעוץ ראשוני מולם. עורכי דין רבים מציעים ייעוץ ראשוני חינם או בעלות נמוכה כדי לדון בקצרה בתיק. השתמשו בהזדמנות זו כדי להעריך את סגנון התקשורת, הידע וההתאמה שלהם לצרכים שלכם. שאלו שאלות על הניסיון שלהם, שיעור ההצלחה בתיקים דומים לשלכם, הגישה לתביעות מזונות ושכר הטרחה שכל משרד עו"ד גובה בגין השירותים הנ"ל.
 6. שימו לב לתקשורת והזמינות: תקשורת ונגישות גבוהה הן קריטיות בעבודה עם עורך דין מכל סוג ובפרט מול עורך דין לענייני משפחה המלווה הליכי גירושין. לכן כדאי לשים לב עד כמה עורך הדין תגובתי במהלך הייעוץ הראשוני שלכם והאם הוא מקדיש די זמן כדי להבין את החששות והשאיפות שלכם בהקשר למזונות, למשמורת ולתיק הגירושין בכלל.
  חשוב לוודא שאתם בוחרים בעו"ד שיהיה זמין לטיפול בשאלות שלכם בשוטף ויספק לכם עדכונים לאורך התהליך בצורה עקבית.
 7. התייחסו לכימיה האישית עם עורך הדין: בחרו עורך דין שאתם מרגישים איתו בנוח ומתקשרים איתו בצורה ברורה. מכיוון שטיפול בסוגיית המזונות בגירושין יכולה להיות מאתגרת רגשית, חשוב לעבוד עם עו"ד שמגלה אמפתיה, מקשיב לכם בתשומת לב ומפגין עניין אמיתי בתיק שלכם.
 8. בררו מראש כמה שכר טרחה תשלמו: חשוב לברר את היקף שכר הטרחה של עורך הדין במהלך הייעוץ הראשוני להבין איך ומתי תידרשו לשלם לו. בנוסף, שאלו לגבי עלויות נוספות, שעשויים להיות כרוכות בטיפול המשפטי בתיק המזונות שלכם – כגון אגרות בית משפט או הוצאות מנהליות, כדי לקבל הבנה ברורה של ההשלכות הכספיות המצטברות.
 9. סמכו על האינסטינקטים שלכם: בסופו של דבר, יש לסמוך על האינסטינקטים שלכם בעת בחירת עורך דין למזונות. בחרו מישהו שאתם מאמינים שהוא מוכשר, אמין ומחויב באמת לייצג את האינטרסים שלכם.

 

לסיכום

במאמר זה ראינו כי עורך דין למזונות הוא בעל תפקיד חשוב ביותר בהגנה על זכויות הילדים ובהבטחת קיום צרכיהם. על מנת להבטיח ייצוג משפטי מיטבי, חשוב לבחור עורך דין עם ניסיון מוכח בתחום דיני המשפחה והמזונות בפרט, ורצוי גם שיהיה עורך דין לענייני גישור. עורך דין מקצועי ומיומן יוכל להוביל מו"מ יעיל מול בן הזוג ולדאוג לזכויות הילדים, תוך חסכון בזמן, כסף ומאמץ לכל הצדדים. בקצרה, ייעוץ משפטי יעיל הוא עניין חשוב ובעל ערך רב להשגת הסדר מזונות הוגן וראוי.

זכרו, מציאת עורך דין טוב למזונות היא צעד חשוב ומשמעותי למיצוי הזכויות שלכם בגירושין. לכן קחו את הזמן לערוך תחקיר יסודי ובחרו עורך דין מנוסה, אמין ומסור, שידאג לצרכים ולמטרות הספציפיות שלכם כהלכה. עורך דין ערן עזרא הוא עורך דין לענייני משפחה והמייסד של משרד עו"ד ערן עזרא המתמחה בליווי תיקי גירושין ובטיפול בתביעות מזונות והסכמי מזונות.

ניסיונו רב השנים של עו"ד ערן עזרא בתחום זה, לצד הסמכתו בתור עורך דין לענייני גישור, מאפשרים לו להשיג למען לקוחות המשרד הישגים משמעותיים מאוד בהקשר למזונות ויתר הסוגיות הכרוכות בהליך הגירושין. נשמח לסייע גם לכם. השאירו כאן את פרטיכם ונציג ממשרדנו יצור עמכם קשר בהקדם לתיאום שיחת ייעוץ דיסקרטית עם עו"ד ערן עזרא.

 

שאלות ותשובות בנושא עורך דין מזונות

עורך דין מזונות אחראי על מתן ייעוץ והכוונה משפטית למתגרשים בנוגע לנושא המזונות, לרבות סיוע בניהול משא ומתן בין הצדדים לקראת גיבוש הסכם גירושין עם קציבת מזונות שתהא מוסכמת על שני בני הזוג. עוד מסייע עו"ד מזונות בחישוב סכום המזונות המתאים, הכנת תיעוד משפטי כנדרש, ייצוג לקוחות בבית המשפט וסיוע באכיפה או שינוי של הסכמי מזונות קיימים.

כדי למצוא עורך דין טוב לענייני מזונות, כדאי  להתחיל בחיפוש המלצות מאנשים שעליהם אתם סומכים, ולאחר מכן להתקדם לחיפוש אונליין וקריאת חוות דעת של לקוחות. חפשו עורכי דין המתמחים בדיני משפחה ותיקי גירושין, בדקו את הרישיון והניסיון שלהם, תאמו ייעוץ ראשוני כדי להעריך את התאמתם לצרכיכם ממקור ראשון, והתייחסו לטיב התקשורת, הזמינות ושכר טרחה שלהם לפני קבלת החלטה.

בבחירת עורך דין מזונות חשוב לחפש עו"ד שמתמחה בדיני משפחה וגירושין ובעל ניסיון משמעותי בתיקי מזונות. המייצג שלכם בהקשר זה, צריך להיות בעלי כישורי תקשורת טובים, להיות נגיש עבורכם ותגובתי ולהפגין רגישות ואכפתיות כנה כלפיכם במסגרת התהליך שאתם עוברים. התאמה אישית ואמון חשובים גם הם, לכן בחרו בעורך דין שאתם מרגישים איתו בנוח ומפגין עניין אמיתי בתיק שלכם.

אף שאין חובה חוקית לשכור עורך דין לצורך הטיפול בדמי מזונות, שכן הורים יכולים להסכים על מזונות ילדים בהסכם גירושין בהסכמה – זה יכול להיות מועיל לשכור עורך דין, במיוחד עבור הורים שעוברים סכסוך גירושין או חלוקים ביניהם בנושא משמורת הילדים ואינם יכולים להסכים על חלוקת זמני השהות ותשלומי המזונות הנגזרים ממנה.

אם אחד ההורים אינו עומד בתשלום המזונות, ניתן לנקוט באמצעים שונים כדי לאכוף את התשלום, כגון: הגשת תביעה לבית המשפט, נקיטת הליכי הוצאה לפועל ועיקול נכסים, הטלת סנקציות שונות על המפר, עד כדי מאסר בפועל במקרי מתאימים.

ייצוג על ידי עורך דין מנוסה בהליכי מזונות חיוני על מנת להבטיח את מיצוי זכויות הילדים וקבלת מזונות הולמים. עורך הדין יוכל לסייע בניהול משא ומתן יעיל, הגשת מסמכים משפטיים נכונים וייצוג מקצועי בדיונים בבית המשפט.

אי תשלום מזונות פוגע בזכות היסוד של ילדים לקיום בכבוד. מחסור במזונות עלול לגרום לקשיים כלכליים, פגיעה בתנאי מחיה נאותים, קשיי למידה ועוד – דבר הפוגע בהתפתחות הילדים ורווחתם.

 

עורך דין מזונות

עורך דין מזונות

עוד באותו נושא:

מזונות זמניים

כחלק מתהליך הגירושין, הצדדים רשאים להגיש בקשות למתן סעד זמני מסוגים שונים. בקשה לקציבת דמי מזונות זמניים, היא המקרה השכיח בהקשר זה ובעקבותיה בית המשפט

קרא עוד...
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 47 ביקורות
×
js_loader
a5
ערן עזרא – משרד עורכי דין ונוטריון
מחובר/ת
למעבר מהיר לשיחת ווטאסאפ עם עורך דין >>