לשיחת ייעוץ חייגו עכשיו!

03-6442224

מסמכים חשובים בגירושין

להאזנה:

 

מסמכים חשובים בגירושין – רבים שואלים מה אני צריך להכין לקראת פגישה עם עורך דין לגירושין. הליך הגירושין טומן בחובו, תביעות שונות העוסקות בענייני רכוש, מזונות אישהמזונות ילדים, תביעת גירושין, תביעת משמורת, צווי עשה, סעדים זמניים ועוד. מסמכים רבים "נעלמים" מבית צדדים כחלק מהליך גירושין.

ההליך הרווי באמוציות, מכשיר בפני אנשים רבים, את כל האמצעים, על מנת ליצור ייתרון בפני הערכאות. מסמכים חשובים בגירושין – הקלטות, מסמכים, ראיות, אסמכתאות, חשבוניות, קבלות ועוד ועוד… כל אלו, בין היתר, הם הגורמים שמסייעים לעורכי הדין לטפל בתיק בצורה טובה יותר, ולהוכיח בצורה טובה את טענותיהם. ראיות הן לב ליבו של הליך משפטי הן בעולם המשפט ככלל והן בענייני משפחה בפרט.

הקלטה של בעל דין (צד שמתגרש), המעידה על דברים שנאמרו ויכולים לסייע בהוכחת נתון מסוים, מהווה "הודאת בעל דין". קשה להוכיח את מה שמתרחש "בינו לבינה", בעיקר כשהדבר נעשה ללא עדים. פעמים רבות, צד אומר דברו בפני בן הזוג, אולם בפני ערכאה משפטית, הוא מכחיש בכל תוקף שנאמרו הדברים, פעולת ההקלטה מונעת את העמדת הפנים.

"עבודה בשחור": הקלטה של צד אשר מקבל כספים בשחור, אשר לא מוצהרים בפני רשויות המס או בכלל, יכולה להועיל הן בחלוקת הרכוש המשותף והן בפסיקת המזונות. פעולת ההקלטה גם מונעת מצב לפיו, צד מאיים כי ייזום תלונת שווא בכדי להשיג יתרון בהליך. הקלטה גם יוצרת הגנה, מפני תלונות שווא במשטרה, שנועדה ליצור ייתרון על ידי עירוב הרשות החוקרת.

אם התקבלה על ידכם החלטה על סיום החיים המשותפים, ותחילת הליך הגירושין, יש לאגור מסמכים חשובים בגירושין – רבים ככל שניתן, לרבות קבלות, חשבוניות על הוצאות, הקלטות על איומים בכלל, ועל נושאים רלוונטיים להליך בפרט.

מסמכים חשובים בגירושין

כספים, נכסים וחשבונות בנק

חשוב לרשום את מספרי חשבונות הבנק, לרבות שמות הבנקים ומספרי הסניפים לאגור מידע רלוונטי אודות חיסכונות הצדדים, זכויות סוציאליות, קופת גמל, מניות, אופציות,  קרן השתלמות, ביטוח מנהלים, קרנות הפנסיה ועוד….
להוציא תדפיס של חשבונות הבנקים בששת החודשים האחרונים חשוב להותיא 12 תלושי משכורת של הצדדים.

 

כתובה

חשוב לזכור כי כתובה הינה מסמך משפטי מחייב, ויש לשמור עליה או על צילומה לאלה מאיתנו שאינם יודעים על מקום הימצאותה, לרוב היא מצויה אצל אם הכלה או שניתן להשיג ראייה לסכום הנקוב בה בסרט החתונה.

 

נדל"ן

חשוב להוציא מרשם המקרקעין נסחי טאבו עדכניים יש להוציא מהטאבו אישור על גובה המשכנתא, לרבות סכום ההוצאה החודשית יש לערוך רשימה של כל נכסי המקרקעין, לרבות דירות להשקעה, בית מגורים, דירות נופש ועוד…

 

מזונות אישה ומזונות ילדים

לצרך הוכחת ההכנסות והצרכים יש לאסוף: שנים עשר תלושים של משכורות אחרונות יש לאסוף קבלות וחשבוניות, בכדי להוכיח הוצאות חוגים, קוסמטיקה, איפור, פלאפון נייד, חדר כושר, נסיעות, סרטים, בילויים ומסעדות, ביגוד ולבוש, הוצאות בריאות יש לאסוף קבלות עבור: הוצאות דמי המדור: וועד בית, ארנונה, כבלים, גז, חשמל, מים, כבלים ואינטרנט הוצאות ילדים כולם, לרבות גנים, חוגים, צהרונים, פעוטונים, שמרטפית, חוגים ועוד…

 

אחר

הקלטות, הקלטות, הקלטות… כל ראייה היכולה להעיד על בגידה של בן זוג, לרבות רכישת הלבשה תחתונה, שיחות טלפון, הועות טקסט (היזהרו מפלילים) ראיות על בן זוג שעובד ללא חשבוניות/קבלות, גידופים וחירופים של בן זוג

 

מסמכים חשובים בגירושין

מסמכים חשובים בגירושין

עוד באותו נושא:

הסכם גירושין

הסכם גירושין הוא מסמך משפטי חשוב ביותר הקובע את תנאי הפרידה בין בני זוג גרושים. ההסכם מסדיר נושאים כגון חלוקת רכוש משותף, משמורת ילדים, מזונות,

קרא עוד...
הסכם גירושין בלי ילדים

להאזנה:   גירושין הם תהליך מורכב ומאתגר, גם כאשר אין ילדים משותפים, היות וגם במקרים הללו, בני הזוג עדיין צריכים להגיע להסכמות בנושאים רבים, כגון

קרא עוד...
תביעות גירושין

להאזנה:   תביעות גירושין היא פנייה לבית הדין הרבני בכתב תביעה, במסגרתו יש לפרט, בין היתר, עילות גירושין. הסמכות הייחודית לדון בתביעת גירושין של יהודים

קרא עוד...

עו"ד ערן עזרא

עו"ד ערן עזרא מייסד המשרד, הינו עורך דין לענייני משפחה, נוטריון, מגשר ומרצה.

בעל ניסיון רב של מעל 16 שנים בתחום דיני המשפחה. משרדו של עורך הדין ערן עזרא נבחר באופן קבוע על פי דירוגי DUN'S 100 ו – BDI לאחד המשרדים המובילים בישראל בתחום דיני המשפחה.

עו"ד ערן עזרא - דיני משפחה וירושה

המשרד מעניק ללקוחותיו שירותים משפטיים מקיפים, תוך הקפדה על סטנדרטים גבוהים, מקצועיות, מסירות, נגישות ללקוח ומאמץ למציאת פתרונות יצירתיים ויעילים התואמים את צרכיו של הלקוח.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות
מידע נוסף:
אני מזמין אותך לשיחת ייעוץ ללא התחייבות!

הערכת תביעה ללא התחייבות

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 47 ביקורות
×
js_loader