לשיחת ייעוץ חייגו עכשיו!

03-6442224

הסיבות השכיחות לגירושין

להאזנה:

 

הסיבות השכיחות לגירושין – אומרים ששידוך הוא מעשה שמיים, אך בכל זאת ולמרות זאת אחוזי הגירושין גבוהים מאוד. נכון שנישואין נכשלים, אך לא כולם מאותן סיבות ובד"כ אין מדובר בסיבה עיקרית ויחידה. למרות עובדה זו, ישנן סיבות שכיחות יותר אשר בעטיין, בסופו של דבר, נכנסים זוגות לסטטיסטיקת הגירושין:

 

חוסר תקשורת

כדי להצליח בכל מערכת יחסים, תקשורת טובה היא חובה. כאשר היא נפגמת או נפסקת היא תגרור אחריה בעיות בכל סוג של מערכת יחסים ונישואים אינם יוצאי דופן. למעשה, חוסר תקשורת היא אחת מהסיבות המובילות לסיום קשר של נישואין. תקשורת בין בני זוג אינה קשורה להסכמה עם בן הזוג.

כאן מדובר על היכולת לנהל שיחה על הבעיות העולות ובסופו של דבר למצוא פתרון, לשביעות רצון שני הצדדים. כאשר דרכי ההתקשרות נכשלים, שני בני הזוג מפסיקים לשוחח על כל הנושאים המשותפים בקשר וגם האישיים.
עד היום לא נמצאה עדיין גלולת הקסם אשר תוכל לסייע לנו לדעת מה הן המחשבות של בן הזוג שלנו. תקשורת פתוחה וחיובית היא חיונית במערכת יחסים של בני זוג, כדי שתוכלו להיות בטוחים שאתם מבינים ומובנים.

 

בעיות הקשורות לכסף

גם תחום הכספים נחשב לאחד מהסיבות השכיחות לבעיות בחיי הזוגיות, אשר גורם בסופו של דבר לסיום הנישואין. זה תחום אשר מהווה מטרה לוויכוחים ואי הסכמות בין בני אדם באופן כללי ובחיי הזוגיות הוא בעל משקל רב. בחיי הנישואין, כאשר יש חוסר הסכמה לגבי הדרך שבה מוציאים או חוסכים בני הזוג כסף, גורם לחוסר הבנה ולתקשורת לקויה וכאשר בני הזוג מסתכסים, אם נמנעים מלדבר על נושא הכספים.

מחקרים הראו כי בני זוג אשר מנהלים מערכת יחסים, תוך הסכמה על תחום הכספים, רבים פחות ונוטים פחות לסיים את קשר הנישואין. לכן, כאשר אתם נמצאים בזוגיות, חשוב מאוד כי תנהלו תקשורת פתוחה לגבי הכספים וההוצאות המשותפות שלכם.

 

חוסר נאמנות ובגידה

חיי הנישואים אמורים להיות מבוססים על אמון הדדי, נאמנות ורגשות הדדים. לכן, כאשר בני הזוג מבצעים פעולה הנחשבת לבגידה, הם גורמים לכאב וסבל רב לצד השני. מעט מאוד מערכות יחסים ישרדו לאחר בגידה של אחד הצדדים.

זו הסיבה שבגידה נחשבת לאחת הסיבות השכיחות לסיום קשר נישואין. בגידה היא פגיעה בהסכם, התעלמות וזלזול בהסכמות שמבצעים בני הזוג האחד לשניה. כאשר בן זוג מתחיל לבצע בגידות במערכת היחסים והנושא מתגלה,
האמון כבר לא יהיה אותו הדבר ובן הזוג ירצה למצוא את הדרך לצאת מהקשר.

עוד באותו נושא:

הסכם גירושין

הסכם גירושין הוא מסמך משפטי חשוב ביותר הקובע את תנאי הפרידה בין בני זוג גרושים. ההסכם מסדיר נושאים כגון חלוקת רכוש משותף, משמורת ילדים, מזונות,

קרא עוד...
הסכם גירושין בלי ילדים

להאזנה:   גירושין הם תהליך מורכב ומאתגר, גם כאשר אין ילדים משותפים, היות וגם במקרים הללו, בני הזוג עדיין צריכים להגיע להסכמות בנושאים רבים, כגון

קרא עוד...
תביעות גירושין

להאזנה:   תביעות גירושין היא פנייה לבית הדין הרבני בכתב תביעה, במסגרתו יש לפרט, בין היתר, עילות גירושין. הסמכות הייחודית לדון בתביעת גירושין של יהודים

קרא עוד...

עו"ד ערן עזרא

עו"ד ערן עזרא מייסד המשרד, הינו עורך דין לענייני משפחה, נוטריון, מגשר ומרצה.

בעל ניסיון רב של מעל 16 שנים בתחום דיני המשפחה. משרדו של עורך הדין ערן עזרא נבחר באופן קבוע על פי דירוגי DUN'S 100 ו – BDI לאחד המשרדים המובילים בישראל בתחום דיני המשפחה.

עו"ד ערן עזרא - דיני משפחה וירושה

המשרד מעניק ללקוחותיו שירותים משפטיים מקיפים, תוך הקפדה על סטנדרטים גבוהים, מקצועיות, מסירות, נגישות ללקוח ומאמץ למציאת פתרונות יצירתיים ויעילים התואמים את צרכיו של הלקוח.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות
מידע נוסף:
אני מזמין אותך לשיחת ייעוץ ללא התחייבות!

הערכת תביעה ללא התחייבות

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 47 ביקורות
×
js_loader