תפריט
לשיחת ייעוץ חייגו עכשיו!

03-6442224

גישור גירושין מומלץ

האם לנהל הליך משפטי או לפנות לגישור? האם לשכור שירותים של עו"ד להגשת תביעות או לקחת עו"ד לצורך ניהול מו"מ? יש לקחת עו"ד מגשר גירושין משותף?

יש שאלות רבות שרלוונטיות לאנשים שמצויים בהליכי גירושין. אלא שלפני הכל – יש להבין מהו הליך של גישור גירושין.

הליך הגירושין מהווה אתגר משמעותי עבור בני זוג רבים. מעבר להיבטים הרגשיים, ישנם גם היבטים משפטיים מורכבים הדורשים התמודדות. בחירת דרך הפעולה הנכונה יכולה להקל משמעותית על ההליך ולהפוך אותו ליעיל ומכבד יותר עבור כל המעורבים. אחת האפשרויות המומלצות ביותר היא פנייה לגישור גירושין. במאמר זה נסקור את היתרונות של גישור גירושין, כיצד לבחור עורך דין גישור גירושין מומלץ ומדוע זו עשויה להיות הבחירה הטובה ביותר עבורכם.

 

מהו גישור גירושין?

גישור גירושין הוא הליך וולונטרי שבו זוג נעזר במגשר מוסמך, לרוב עורך דין לענייני משפחה עם הסמכת עורך דין לענייני גישור, כדי להגיע להסכמות בנוגע לסוגיות השונות הקשורות לגירושין, כגון חלוקת רכוש, משמורת ילדים (ליתר דיוק אחריות הורית על פי הוראות הדין), זמני שהות ומזונות. המגשר משמש כצד ניטרלי ואובייקטיבי שמסייע לבני הזוג לנהל משא ומתן, לגשר על מחלוקות ולהגיע לפתרונות מוסכמים. תהליך הגישור מתנהל בסודיות ובאווירה רגועה ותומכת, בניגוד להליך משפטי.

 

מדוע גישור גירושין מומלץ כחלופה למאבקי גירושין בבית משפט?

פנייה לגישור גירושין טומנת בחובה יתרונות רבים:

  • חיסכון בזמן ובכסף – הליך הגישור לרוב קצר ויעיל יותר מהליך משפטי ממושך, מה שחוסך זמן יקר ועלויות משפטיות.
  • שמירה על פרטיות – בניגוד להליך המשפטי שמתנהל בבית המשפט, גישור גירושין מתקיים בדיסקרטיות מלאה.
  • הפחתת מתחים – האווירה בגישור מכבדת ומאפשרת דיאלוג רגוע יותר, מה שעשוי להפחית את רמת המתח והעוינות בין בני הזוג.
  • גמישות – בגישור גירושין ניתן להתאים פתרונות יצירתיים וייחודיים למצבם של בני הזוג, בניגוד לפסיקה נוקשה של בית המשפט.
  • טובת הילדים – הסכמות שמושגות בגישור נוטות להביא בחשבון את טובת הילדים ולשמור על קשר חיובי בין ההורים, בניגוד להכרעות שיפוטיות.

 

כיצד לבחור עורך דין גישור גירושין מומלץ?

בחירת מגשר מנוסה ומקצועי היא קריטית להצלחת תהליך הגישור. כדאי לבחור מגשר מנוסה בגישור גירושין, בעדיפות בעל רקע משפטי בתחום דיני המשפחה. ניתן לבקש המלצות מאנשי מקצוע כגון עורכי דין או יועצים זוגיים, או מחברים ומכרים שעברו בעצמם הליך דומה. כמו כן, חשוב לקיים פגישת היכרות עם המגשר כדי לוודא שאתם מרגישים בנוח עמו ושיש לו את הכישורים המתאימים לסייע לכם.

 

3 יתרונות נוספים של גישור גירושין

בנוסף ליתרונות שצוינו לעיל, גישור גירושין מומלץ גם מהסיבות הבאות:

  1. שליטה בתהליך – בני הזוג הם אלו ששולטים בתהליך הגישור ומקבלים את ההחלטות, ולא הכרעה של שופט/ת בבית משפט לענייני משפחה או של הדיינים בבית הדין הרבני.
  2. שיפור התקשורת – הליך הגישור יכול לסייע לבני הזוג לשפר את מיומנויות התקשורת שלהם ולהגיע לשיתוף פעולה, מה שחשוב במיוחד אם יש להם ילדים.
  3. תחילת דרך חדשה – השגת הסכמות בגישור גירושין מאפשרת לבני הזוג לפתוח דף חדש ביחסים בצורה חיובית ומכבדת.

 

על מה מומלץ לשים דגש בהליך הגישור?

על מנת למצות את היתרונות הטמונים בגישור גירושין, כדאי לתת את הדעת על ההיבטים הבאים:

 

פתיחות וכנות 

על שני הצדדים לגלות פתיחות, לדבר בכנות על רצונותיהם וצרכיהם ולהיות מוכנים לפשרות.

 

תיעדוף נכון

חשוב להתמקד בנושאים המהותיים ולא "להיתקע" על עניינים שוליים, כדי לקדם את התהליך.

 

חשיבה על העתיד 

בקבלת החלטות חשוב להביא בחשבון את ההשלכות ארוכות הטווח, במיוחד כשמדובר בילדים.

 

בחירת עיתוי מתאים 

מומלץ לפנות לגישור גירושין בשלב מוקדם יחסית של ההליך, לפני שהצטברו מתחים ועוינות רבה מדי.

 

לסיכום

גישור גירושין הוא כלי יעיל ומועיל להתמודדות עם הליך הגירושין המאתגר. בעזרת עו"ד דיני משפחה הפועל בתור מגשר מנוסה בליווי זוגות מתגרשים במסגרת הליך גישור מכבד ופרודוקטיבי, תוכלו להגיע להסכמות הוגנות המתאימות לכם ולמשפחתכם, תוך חיסכון במשאבים רגשיים וכלכליים. משכך, גישור גירושין מומלץ לכל מי ששואף לסיים את הקשר הזוגי בצורה מיטיבה ולהתחיל בדף חדש.

 

שאלות ותשובות בנושא גישור גירושין מומלץ

גישור גירושין מתנהל לרוב בפרק זמן קצר יותר מהליך משפטי, מה שמביא לחיסכון משמעותי בעלויות עורכי דין ואגרות בית משפט. כמו כן, ההסכמות שמושגות בגישור מותאמות למציאות של הצדדים ועשויות למנוע סכסוכים עתידיים יקרים.

בהחלט. ניתן לשלב גישור במקביל להליך משפטי או להתחיל הליך גישור ובמידת הצורך לעבור למסלול המשפטי. עם זאת, ההמלצה היא לנסות להשלים את ההסכמות במסגרת הגישור טרם פניה לערכאות, לטובת כל המעורבים.

במקרים של אלימות במשפחה לרוב אין להתחיל בהליך גישור, אלא לפנות לערכאות להגנה משפטית. במצבים מתאימים, בהמשך הדרך ובליווי אנשי מקצוע, ניתן לשקול גישור מותאם כדי להסדיר את הנושאים הנלווים לגירושין.

הסכם גירושין שגובש בהליך גישור יכול להפוך למחייב משפטית עם אישורו בערכאה שיפוטית מתאימה – בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני, בהתאם למעמד האישי. לשם כך יש להגיש בקשה לאישור הסכם, והערכאה תבחן את תקינותו וסבירותו.

גישור גירושין מומלץ

גישור גירושין מומלץ

עוד באותו נושא:

מגשר גירושין במרכז  

גירושין הם מהאירועים המלחיצים והמאתגרים ביותר שזוג יכול לעבור, במיוחד כאשר מעורבים בתהליך גם ילדים. למרות שרוב הזוגות עושים כל שביכולתם כדי להימנע מגירושין, לעתים

קרא עוד...
עורך דין גישור גירושין  

גירושין הם מהאירועים המשמעותיים והמאתגרים ביותר שאדם עשוי לעבור. כדי לצלוח אותם בהצלחה ובמינימום נזקים, רבים בוחרים להיעזר בשירותיו של עורך דין גישור גירושין. מהו

קרא עוד...
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 47 ביקורות
×
js_loader
a5
ערן עזרא – משרד עורכי דין ונוטריון
מחובר/ת
למעבר מהיר לשיחת ווטאסאפ עם עורך דין >>