לשיחת ייעוץ חייגו עכשיו!

03-6442224

גירושין במדינת ישראל

גירושין במדינת ישראל – גירושין בישראל של יהודים אשר מבוצעים בבית הדין הרבני. לבית הדין הרבני סמכות ייחודית לדון בגירושין של יהודים. לגבי נושאים אחרים כמו רכוש מזונות ומשמורת ניתן לדון גם בערכאה האחרת שעוסקת בענייני משפחה והיא – בית משפט לענייני משפחה.

יחד עם זאת, יש שאלה חשובה והיא מי הקדים את מי. האם בית הדין הרבני או בית משפט לענייני משפחה. שכן, הערכאה שהקדימה מבחינת סמכויות, היא זו שתקנה סמכויות לגבי נושאים מסוימים. גירושין בישראל מורכבים בשל מירוצי הסמכויות ובשל הסמכות הייחודית שניתנת לבית הדין הרבני.

עדיין, ללא ספק יש מתח רב בין הערכאות משום שיש נושאים שבהם ערכאה אחת יכולת לחסום את האחרת. לדוג: בית משפט יכול ליתן צו לפירוק שיתוף בדירה ואילו בית דין רבני יכול ליתן צו למדור ספציפי ואז פירוק השיתוף בדירה ייחסם. לכן, בעיקר בנושא של גירושין בישראל, יש לנהוג במשנה זהירות ולקבל ייעוץ מתאים.

ניתן ליצור עימנו קשר בדף יצירת הקשר ונציג מטעמנו ישוב אליכם בהקדם או לחלופין ליצור קשר לנייד שמספרו 052-5070050 ותקבלו מענה הולם.

עוד באותו נושא:

הסכם גירושין

הסכם גירושין הוא מסמך משפטי חשוב ביותר הקובע את תנאי הפרידה בין בני זוג גרושים. ההסכם מסדיר נושאים כגון חלוקת רכוש משותף, משמורת ילדים, מזונות,

קרא עוד...
הסכם גירושין בלי ילדים

להאזנה:   גירושין הם תהליך מורכב ומאתגר, גם כאשר אין ילדים משותפים, היות וגם במקרים הללו, בני הזוג עדיין צריכים להגיע להסכמות בנושאים רבים, כגון

קרא עוד...
תביעות גירושין

להאזנה:   תביעות גירושין היא פנייה לבית הדין הרבני בכתב תביעה, במסגרתו יש לפרט, בין היתר, עילות גירושין. הסמכות הייחודית לדון בתביעת גירושין של יהודים

קרא עוד...

עו"ד ערן עזרא

עו"ד ערן עזרא מייסד המשרד, הינו עורך דין לענייני משפחה, נוטריון, מגשר ומרצה.

בעל ניסיון רב של מעל 16 שנים בתחום דיני המשפחה. משרדו של עורך הדין ערן עזרא נבחר באופן קבוע על פי דירוגי DUN'S 100 ו – BDI לאחד המשרדים המובילים בישראל בתחום דיני המשפחה.

עו"ד ערן עזרא - דיני משפחה וירושה

המשרד מעניק ללקוחותיו שירותים משפטיים מקיפים, תוך הקפדה על סטנדרטים גבוהים, מקצועיות, מסירות, נגישות ללקוח ומאמץ למציאת פתרונות יצירתיים ויעילים התואמים את צרכיו של הלקוח.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות
מידע נוסף:
אני מזמין אותך לשיחת ייעוץ ללא התחייבות!

הערכת תביעה ללא התחייבות

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 47 ביקורות
×
js_loader